Dünya Ukrayna gerilimi tırmanıyor ABDden Rusyanın talebine ret

Ukrayna gerilimi tırmanıyor: ABD'den Rusya'nın talebine ret

Rusya Dışişleri Bakanlığı, güvenlik tekliflerine ilişkin ABD’nin yazılı yanıtını aldığını duyurdu. ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken teklife ilişkin detayları açıkladı. Rusya'nın, Ukrayna'nın NATO'ya alınmamasına yönelik talebine olumlu yanıt vermediklerini belirten Blinken ayrıca, Kiev'e bu hafta 283 ton askeri mühimmat da dahil askeri yardım gönderdiklerini ve ilerleyen günlerde daha çok sevkiyat yapabileceklerini söyledi.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi AA
Ukrayna gerilimi tırmanıyor: ABDden Rusyanın talebine ret
Arşiv

Rusya Dışişleri Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, ABD’nin Moskova Büyükelçisi John Sullivan’ın bakanlık binasına geldiği belirtildi.

  • Sullivan’ın, Rusya Dışişleri Bakan Yardımcısı Aleksandr Gruşko ile görüştüğü bilgisine yer verilen açıklamada, "ABD Büyükelçisi, Rusya’nın güvenlik tekliflerine ilişkin ABD’nin yazılı yanıtını teslim etti" ifadesi kullanıldı.

ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken teklife ilişkin detayları açıkladı. Blinken, ABD'nin Rusya'ya, nükleer füze dahil Avrupa'daki stratejik silahların azaltılması için New START anlaşmasına ek mutabakat yapabilecekleri teklifinde bulunduğunu açıkladı.

UKRAYNA'YA ASKERİ YARDIM SÜRECEK

  • Blinken, Kiev'e bu hafta 283 ton askeri mühimmat da dahil askeri yardım gönderdiklerini ve ilerleyen günlerde daha çok sevkiyat yapabileceklerini söyledi. Ayrıca Rusya'nın, Ukrayna'nın NATO'ya alınmamasına yönelik talebine olumlu yanıt vermediklerini belirten Blinken, NATO'nun "açık kapı politikası"nda değişiklik olmadığını söyledi.

Cenevre'de kritik ABD-Rusya zirvesi: Blinken'den canlı yayında gözdağı 'Sert karşılık alır'
DÜNYA
Cenevre'de kritik ABD-Rusya zirvesi: Blinken'den canlı yayında gözdağı 'Sert karşılık alır'

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.