Dünya Vatikan Başbakanı Kardinal Parolin Kovid-19a yakalandı

Vatikan Başbakanı Kardinal Parolin Kovid-19'a yakalandı

Vatikan Devlet Sekreteri Kardinal Pietro Parolin'in Kovid-19'a yakalandığı bildirildi. Vatikan'ın resmi yayın organlarından Vatican News sitesinin haberine göre, Devlet Sekreteri Kardinal Parolin ile Devlet Sekreteri Vekili Monsenyör Pena Parra, Kovid-19’a yakalandı.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi AA
Vatikan Başbakanı Kardinal Parolin Kovid-19a yakalandı
Vatikan

Kardinal Parolin’in hafif semptomlarının bulunduğu, Monsenyör Parra'nın ise herhangi bir semptomunun bulunmadığı kaydedildi.

Her iki ismin de kendilerini karantinaya aldığı ve 3'üncü doz aşılarının da olduğu bilgisi paylaşıldı.

Bu arada İtalyan basını, Kardinal Parolin ve Monsenyör Parra'nın Kovid-19'a yakalanmasını, "Papa'nın yakın çalıştığı kişiler Kovid-19" ifadeleriyle aktardı.

Vatikan, kısa süre önce salgın tedbirlerini sıkılaştırmıştı. Bu kapsamda, tüm kapalı alanlarda "Ffp2" model maske kullanma zorunluluğu getirilmiş, Vatikan'da çalışan ve ziyaret yapan herkes için aşı yaptıranların, Kovid-19 geçirenlerin ya da negatif test sonucu gösterenlerin alabildiği "Yeşil Geçiş" belgesini zorunlu olmuştu.

Türk tarihini aydınlatacak belgeler Vatikan’da
HAYAT
Türk tarihini aydınlatacak belgeler Vatikan’da

Vatikan’ın dijital arşivinde Yunus Emre’nin gün yüzüne çıkmamış yeni divanı bulundu
DÜNYA
Vatikan’ın dijital arşivinde Yunus Emre’nin gün yüzüne çıkmamış yeni divanı bulundu

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.