Dünya Vefalı kedinin kabir nöbeti

Vefalı kedinin kabir nöbeti

Sırbistan’ın Sancak bölgesi eski müftüsü Muammer Zukorliç’in 6 Kasım 2021’de vefatı tüm Müslümanları sarstı ancak anlaşılan o ki, bu ayrılığa en çok kedisi üzüldü. 52 yaşında vefat eden Zukorliç’in kedisi, kar’a, fırtınaya rağmen sahibinin mezarı başından bir an ayrılmıyor.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi Yeni Şafak
Vefalı kedinin kabir nöbeti
Muammer Zukorliç’in kedisi, ölümünden sonra Zukorliç’in mezarından ayrılmıyor.

Kedisi, Muammer Zukorliç’in mezarının başından bir an olsun ayrılmıyor. Sırbistan’da Müslümanların yoğun olarak yaşadığı Sancak bölgesinin eski müftüsü Muammer Zukorliç, 6 Kasım 2021’de 52 yaşında vefat etmişti.

Muammer Zukorliç
Muammer Zukorliç

Onun ölüm haberi Sırbistan, Bosna Hersek, Karadağ ve Kosova gibi Balkan ülkelerinde yaşayan Müslümanları derinden sarsmıştı. Ölümüyle İslam dünyasını üzüntüye boğan Muammer Zukorliç’in kedisi, ölümünden sonra Zukorliç’in mezarından ayrılmıyor.

Kara, soğuğa aldırmayan Zukorliç’in kedisi onu ziyarete gelenleri de derinden etkiliyor. Ailesi Zukorliç’in çok hayvansever biri olduğunu ve kedisiyle aralarında özel bir bağ olduğu için hayvanın mezarın başından ayrılmayı reddettiğini söylüyor.

Vefalı köpek ölen sahibinin mezarı başından bir an olsun ayrılmıyor
GÜNDEM
Vefalı köpek ölen sahibinin mezarı başından bir an olsun ayrılmıyor

Sahibinin mezarını kazmaya çalışan kedi
OYNAT 01:00
Sahibinin mezarını kazmaya çalışan kedi
Malezya'da vefat eden sahibinin mezarının üstünden ayrılmayarak kazmaya çalışan kedi izleyenleri duygulandırıyor. Dedesini kaybeden torun tarafından sosyal medyada paylaşılan görüntüler kısa sürede paylaşım rekorları kırdı.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.