Ramazan özel sayfa
  • İFTARA KALAN SÜRE 00:00:00
Dünya Venezuela Devlet Başkanı Maduro Rus aşısı oldu

Venezuela Devlet Başkanı Maduro Rus aşısı oldu

Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro'ya Rusya'nın yeni tip koronavirüse karşı geliştirdiği "Sputnik V" aşısından yapıldı. Maduro sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "Anı paylaşıyorum. Sputnik V'nin ilk doz aşısını aldım" ifadelerini kulllandı.

Haber Merkezi AA
Venezuela Devlet Başkanı Maduro Rus aşısı oldu
Maduro, yaptırım ve engellemelere rağmen halkın hayatını kurtarmak için büyük bir özveriyle mücadele ettiklerini söyledi.

Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro'ya Rusya'nın yeni tip koronavirüse karşı geliştirdiği "Sputnik V" aşısından yapıldı.

Twitter hesabından aşı olduğu videoyu paylaşan Maduro, "Anı paylaşıyorum. Sputnik V'nin ilk doz aşısını aldım. Bu aşı ile sağlık personelimizin büyük bir kısmını aşıladık ve tüm halkımızı korumak için başka aşıları da ekleyerek hazırlık yapıyoruz." ifadelerini kullandı.

"Büyük özveri ile mücadele ediyorlar"

Öte yandan Sputnik V aşısının 2'nci sevkiyatının da ülkeye ulaştığını belirten Maduro, yaptırım ve engellemelere rağmen halkın hayatını kurtarmak için büyük bir özveriyle mücadele ettiklerini kaydetti.

Ülkede 141 bin 885 kişi virüse yakalanırken, 1378 kişi yaşamını yitirdi.

Venezuela Devlet Başkanı Maduro Rus aşısı oldu
OYNAT 00:59
Venezuela Devlet Başkanı Maduro Rus aşısı oldu
Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, Sputnik V koronavirüs aşısının ilk dozunu aldığını duyurdu. Aşının uygulandığı anları da paylaşan Maduro, 'Bu aşı ile sağlık personelimizin büyük bir bölümünü aşıladık ve tüm halkımızı korumak için başka aşılar da ekleyerek kendimizi hazırlıyoruz' ifadelerini kullandı.


Abone Ol Google News

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.