Dünya Yemende hastaneye hava saldırısı

Yemen'de hastaneye hava saldırısı

Yemen'in Hacce ilindeki hastaneye düzenlenen hava saldırısında 11 kişi öldü, 19 kişi ise yaralandı. Saldırı sonrası hastanedekiler tahliye edilirken, hastaneyi bombalayan koalisyon güçleri saldırıyla ilgili soruşturma açtığını söyledi.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi AA
Yemende hastaneye hava saldırısı
Sınır Tanımayan Doktorlar Örgütü, Yemen'in Hacce ilinde idaresini üstlendikleri hastaneye düzenlenen hava saldırısında ilk belirlemelere göre 11 kişinin öldüğünü, 19 kişinin yaralandığını bildirdi.

Örgütün sosyal paylaşım sitesi Twitter hesabından yayınlanan açıklamada, Hacce ilinin Abes beldesinde bulunan hastaneye hava saldırısı düzenlendiği belirtildi.

Açıklamada, ilk belirlemelere göre 11 kişinin öldüğü, 19 kişinin yaralandığı saldırı sonrası hastanenin tahliye edildiği duyuruldu.

Soruşturma açıldı
Örgütün, Suudi Arabistan öncülüğündeki koalisyon güçleri dahil Yemen'de savaşan taraflara hastanenin hedef alınmaması için koordinatlarını ve haritasını verdiği bilgisi paylaşılan açıklamada, özellikle koalisyondan bu tür hataların tekrarlanmaması talep edildi. Öte yandan, koalisyon güçlerinin saldırıyla ilgili bağımsız bir soruşturma açtığı ve görevlendirilen ekibin bir sonuca ulaşır ulaşmaz bunu kamuoyuyla paylaşacağı bilgisi verildi.

Örgüt daha önce yaptığı açıklamada, saldırıda ölen ve yaralananların olduğunu belirtmiş ancak saldırının kaynağına ilişkin bilgi vermemişti. Husilere yakın El-Mesire televizyonu ise saldırıyı koalisyon güçlerinin düzenlediğini iddia etmişti.


Yemen'de Müslüman Kardeşler yöneticisine suikast
DÜNYA
Yemen'de Müslüman Kardeşler yöneticisine suikast

Yemen'de El-Kaide lideri yakalandı
DÜNYA
Yemen'de El-Kaide lideri yakalandı

Ban Ki-mun Yemen'deki saldırıyı kınadı
DÜNYA
Ban Ki-mun Yemen'deki saldırıyı kınadı

Yemen'de uçuş yasağı kalktı
DÜNYA
Yemen'de uçuş yasağı kalktı

Husiler yerleşim yerlerine tanklarla saldırdı
DÜNYA
Husiler yerleşim yerlerine tanklarla saldırdı
6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.