Dünya Yunanistan koronayla mücadelede ekonomik darboğazda Dördüncü dalga gelirse işimiz biter

Yunanistan koronayla mücadelede ekonomik darboğazda: Dördüncü dalga gelirse işimiz biter

Tüm dünyayı etkileyen koronavirüs salgını nedeniyle turizm ve deniz trafiği gelirleri kesilen Yunanistan’ın ekonomisinde tarihi bir çöküş yaşanıyor. Atina yönetimi, muhtemel dördüncü dalgaya karşı tedbirlerin alınması gerektiğini vurguladı. Yunanistan Kalkınma ve Yatırımlar Bakanı Adonis Georgiadis, "Para yok. Koronavirüs kışın gelirse işimiz biter" uyarısında bulundu.


Abone Ol Google News
Haber Merkezi Diğer
Yunanistan koronayla mücadelede ekonomik darboğazda: Dördüncü dalga gelirse işimiz biter
Yunanistan Başbakanı Kiriakos Miçotakis

Euro bölgesinde daha önce geri ödenmeye yüksek seviyelerde kredilerle gündeme gelen Yunanistan, pandemi nedeniyle maddi açıdan zorluklarla karşı karşıya kaldı. Yunan basınından Ethnos gazetesinin haberine göre, Yunanistan Kalkınma ve Yatırımlar Bakanı Adonis Georgiadis, koronavirüs salgınında dördüncü dalga olasılığına işaret ederek, "Olgunlaşmamız gerekiyor." dedi.

YUNAN BAKANDAN "PARA YOK" UYARISI

Georgiadis, "Para yok. Koronavirüs kışın gelirse işimiz biter." uyarısında bulundu. Herkesin aşılanması gerektiğini belirten Yunan bakan, iş insanlarıyla yaptığı konuşmada, "Diğer kişinin aşı olmaya gitmemesi benim suçum mu? Ne siz, ne ben, ne de iş insanı suçlu. Virüs hayatımızın bir gerçeği. Gardiyan değilim, herkesi ikna edemem." dedi.

Ekonomik krizin eşiğindeki Yunanistan’da halk umudunu Osmanlı definelerine bağladı: Cihazı alan kazıya koştu
DÜNYA
Ekonomik krizin eşiğindeki Yunanistan’da halk umudunu Osmanlı definelerine bağladı: Cihazı alan kazıya koştu

Yunan ekonomisi çöküşte:  Limanlarını bir bir satıyor
DÜNYA
Yunan ekonomisi çöküşte: Limanlarını bir bir satıyor
Malcolm X'in kızı son yolculuğuna ay yıldız eşliğinde uğurlandı
Dünya

Malcolm X'in kızı son yolculuğuna ay yıldız eşliğinde uğurlandı

ABD’de ırkçılığa karşı mücadele veren sembol isimlerden Malcolm X’in vefat eden kızı Malikah Şahbaz’ın cenazesi, New York’ta babasıyla aynı mezarlığa defnedildi. Törene Washington Büyükelçisi Murat Mercan ile New York Başkonsolosu Reyhan Özgür katılırken, Cumhurbaşkanı Erdoğan da Türk bayraklı çelenk gönderdi.
Sekiz maddede Muhammed bin Zayed’in ziyareti
Gündem

Sekiz maddede Muhammed bin Zayed’in ziyareti

15 Temmuz’u bile destekleyen BAE Veliaht Prensi Muhammed bin Zayed’in Türkiye ziyareti günlerdir konuşuluyor. İşte 8 maddede gelişmeler: -Jeopolitik değişim. -Türkiye-Katar işbirliğinin bölgedeki etkisi. -BAE-Suudi ortaklığının yaşadığı başarısızlıklar. -BAE’nin Libya’da desteklediği Hafter’in yenilmesi ve gelen ateşkes. -ABD yönetiminin BAE ile arasına mesafe koyması. -Ortadoğu, Afganistan ve Kafkaslar’daki tansiyonun düşmesi. -BAE’nin, Kabil Havalimanı’ndaki sürece dahil olmak istemesi. -Türkiye-BAE normalleşmesi Akdeniz’de önemli sonuçlar getirecek.
Peygamber’in liderliği bugüne de örnek
Hayat

Peygamber’in liderliği bugüne de örnek

Yalçın Akdoğan, Nebevi Liderlik ve Hz. Muhammed kitabında, Asr-ı Saadet dönemini ele alarak, Peygamber Efendimiz’in liderliğini bir siyaset bilimcinin gözüyle inceledi. Meşruiyetini Allah’ın yetkilendirmesinden aldığı otoritesiyle birebir kopyalamanın mümkün olmadığı Nebevi Liderlik, günümüz dünyası için bir dizi mesaj içeriyor.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.