Dünya Zayedin casus hücresi çökertildi

Zayed’in casus hücresi çökertildi

Fas’ta, Kral 6. Muhammed’i hedef alan ve ülkeyi istikrarsızlaştırmayı hedefleyen casus hücresi çökertildi. Hücrenin, Birleşik Arap Emirlikleri adına faaliyet gösterdiği açıklandı. Fas yönetimi, BAE’deki elçiyi de geri çağırdı.

Haber Merkezi Yeni Şafak
Muhammed bin Zayid
Muhammed bin Zayid

Fas’ta, Kral 6. Muhammed’i hedef alan ve ülkeyi istikrarsızlaştırmayı hedefleyen bir casus hücresi çökertildi.


Hücrenin, Ortadoğu’nun çıbanbaşı Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) adına faaliyet gösterdiği belirtildi. Operasyonun ardından BAE adına çalışan bir casus da tutuklandı. BAE’ye ait hücre şebekesinin çökertilmesine paralel, Fas’ın Abu Dabi büyükelçisi Muhammed Ayet Vali’yi danışmalarda bulunmak amacıyla geri çağrılması dikkat çekti. Rabat geçen hafta Riyad Büyükelçisini, Al Arabiya kanalında, Fas’ın Batı Sahra’da işgalci olarak gösteren bir yayın yapılması nedeniyle geri çağırmıştı. Rabat son dönemde Suudi Arabistan ve BAE ekseninin politiklarına karşı çıkışıyla biliniyor. Katar ve son olarak Cemal Kaşıkçı cinayetinde Fas yönetimi, Riyad ve Abu Dabi’nin tezlerini kabul etmemişti.

Adil Cübeyr madara oldu
DÜNYA
Adil Cübeyr madara oldu

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.