Özgün e-devlet verileri çalındı mı?

e-devlet verileri çalındı mı?

Milyonlarca vatandaşın kullandığı e-Devlet kapısı verilerinin çalındığına dair iddialar sosyal medyada gündem oldu. e-Devlet kapısı hakkında önceki dönemlerde de birkaç kez hacklendiği iddia edilmişti. Ancak iddialar asılsız çıkmıştı. Son günlerde tekrardan bir hacker grubu tarafından e-Devlet verilerinin ele geçirildiği iddia edildi. Sızdırılan bilgiler arasında Cumhurbaşkanı Erdoğan ve MİT Müsteşarı Hakan Fidan'ın kimliklerinin de olduğu iddia edildi. Ortaya atılan iddialara ilişkin resmi açıklama da gecikmedi. Peki, iddialar gerçeği yansıtıyor mu, e-devlet verileri çalındı mı? İşte tüm detaylar.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi Yeni Şafak
e-Devlet verileri çalındı mı: e-Nabız verileri hacklendi mi?
e-Devlet

E-devlet bilgilerinin sızdırıldığı iddia ediliyor. İddiaya göre, milyonlarca vatandaşın kimlik bilgilerinin internete düştüğü belirtilirken, Cumhurbaşkanı Erdoğan dahil onlarca kişinin T.C. kimliği de sızdırılan bilgiler arasında olabileceği iddia ediliyor. Bu iddialara resmi yanıtsa gecikmedi. Yapılan resmi açıklamada: "12.04.2022 tarihinde ortaya atılan e-devlet kapısı veri sızıları gerçeği yansıtmamaktadır." ifadelerinde bulunuldu.

E-DEVLET VE E-NABIZ DA MI HACKLENDİ?

Verilerin çalındığına dair iddiaların paylaşımların asılsız olduğunu öğrenildi.

E-DEVLET VERİLERİNİN ÇALINMASININ MAHİYETİNE İLİŞKİN RESMİ AÇIKLAMA YAPILDI

E-devlet verilerinin çalındığına dair iddialara karşın resmi basın açıklaması yayımlandı. Yapılan duyuruda "12.04.2022 tarihinde ortaya atılan e-devlet kapısı veri sızıları gerçeği yansıtmamaktadır." ifadelerinde bulunuldu. Basın açıklamasının detayları;

MERKEZİ NUFUS İDARESİ SİSTEMİNDEN BASIN AÇIKLAMASI

ABD Enflasyon verilerinde doruğa ulaştı
ÖZGÜN
ABD Enflasyon verilerinde doruğa ulaştı

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.