Ekonomi3 işlemden biriİşcep üzerinden

3 işlemden biri İşcep üzerinden

İş Bankası Genel Müdür Yardımcısı Yalçın Sezen, 5 yıl önce yılda 100 bin seviyesinde olan mobil kullanıcı sayısının bugün ayda 100 binin üzerinde olduğunu söyledi. Sezen, “Her 3 işlemden biri İşCep’ten gerçekleşiyor ve ayda 100 milyonun üzerinde işlem yapılıyor” dedi.

Haber MerkeziYeni Şafak
​3 işlemden biri İşcep üzerinden
​3 işlemden biri İşcep üzerinden

İş Bankası Genel Müdür Yardımcısı Yalçın Sezen, uçtan uca hizmet ve ideal müşteri deneyimini odak noktalarına aldıklarını belirterek, “Müşterilerin hayatını kolaylaştıracak çözümleri üretiyoruz, üretmeye de devam edeceğiz” dedi. Son 30 yıldır dijital temas noktaları üzerinden geliştirdikleri servislerin bugün 5 milyonu aşan dijital bankacılık müşterisine dönüştüğünü vurgulayan Sezen, ilklerin bankası olduklarını, dijitalde de bu özelliklerini ortaya koyarak çalıştıklarını ifade etti..

Mobil bankacılıkta 3,5 milyon müşterimiz var

Sezen, "İlk ATM’ler, ilk online bankamatikler, ilk internet şubesi ve ilk uygulama tabanlı mobil bankacılık hizmeti gibi birçok dijital bankacılık ürününü Türkiye İş Bankası ile tanıtı. 2011’de yaklaşık 210 bin kişi mobil bankacılığı kullanıyorken, bu sayı 2016 sonunda 3,6 milyona erişti. 5 yıl önce bankamızda mobil bankacılık kullanıcı sayısı yılda 100 bin artarken, bugün ayda 100 binin üzerinde net aktif yeni mobil kullanıcı ekleniyor. 31 Temmuz itibarıyla 4,5 milyona yakın aktif kullanıcı sayısını aştık. Artık bankadan yapılan 3 işlemden biri, 4,5 milyona yakın kullanıcıya sahip olan İşCep üzerinden gerçekleşiyor” dedi.

Banka işlemleri mobil oldu

Yenilikçi para gönderme seçenekleri ile de öne çıktıklarını belirten Sezen, İşCep kullanıcılarının Ocak 2017’den beri Apple’ın “iMessage” mesajlaşma servisi üzerinden sohbet ederken, hızlı ve kolay bir şekilde para aktarabildiğini kaydetti. Mayıs ayında hayata geçirilen Apple’ın “Siri” adlı asistan servisine de yoğun ilgi olduğuna işaret eden Sezen, “Müşteriler “Para Gönder” komutunu vererek tanımlı hesaplarına İşCep’ten kolayca havale yapabiliyor. Bir diğer yenilikçi para aktarma hizmetimiz de sosyal hayatımızda gerçekleştirdiğimiz organizasyonlarda eş, dost, akrabalar arası para aktarımını kolaylaştıran “İşCep Sosyal Hesap”. Yine Türkiye’de bir ilk olan “Sosyal Hesap” ile İşCep kullanıcıları ailelerinden veya arkadaşlarından yemek, doğum günü gibi organizasyonlar için belirledikleri hesaba para aktarmalarını isteyebiliyor, kendilerine iletilen organizasyon taleplerine hızlı bir şekilde yanıt verebiliyor. İşCep Mobil Borsa ile anlık borsa verilerini ücretsiz sunuyoruz ve 25 bin liraya kadar Anında Kredi ile paranın 7/24 o an hesaba yatmasını sağlıyoruz. Anında Birikim ile tasarruf yapmak da artık çok daha kolay. Karekod ve Bluetooth teknolojisi sayesinde, müşterilerimiz kartları yanında olmasa bile para yatırma ve çekme işlemlerini de hızlı ve kolay yapabiliyor” şeklinde konuştu.

Anında işlemle ev kredisi veriyor

Genel Müdür Yardımcısı Yalçın Sezen, insan hayatında vakit kaybına yer olmadığı bilinciyle geliştirdikleri “Anında İşlem” uygulamasının da kullanıcılardan tam not aldığını söyledi. Sezen, “Kullanıcılar, “Anında İşlem” ile şubelere, İnternet Şubesi ya da Telefon Şubesi’ne yönelmeden, müşteri numarası ve şifre girmeye gerek olmadan; kredi kartı bilgisi sorulmadan kredi başvuru işlemlerine ve yurtdışı çıkış işlemlerine kadar pek çok işlemi kolayca başlatabiliyor, işlem durumunu takip edebiliyor, gerekli durumlarda SMS veya e-posta ile geri bildirim alabiliyor. Anında İşlem alanında, Türkiye’de bir ilk olarak ev kredisi sürecini de uçtan uca dijital ortama taşıdık. Müşterimiz olsun olmasın herkes ev kredisine başvurarak ön onay sonrası tüm süreci takip edebiliyor ve sadece imza aşaması için şubeye geliyor” dedi.

KOBİ'Yİ UNUTMADI

Fintech girişimlerini yakından takip eden banka, KOBİ’ler için de bir dizi çalışma başlattı. Sezen, ABD’de kurdukları Maxitech'in, dünyanın en önemli girişimcilik ekosistemi olan Silikon Vadisi’nde girişimleri takip ederek, iş birliği fırsatlarını kovaladığını söyledi. Pozitron’un Monitise çıkışına giden yolda katkıları olduğuna dikkat çeken Sezen, hayallerinin benzer hikayeler çıkarmak olduğunu vurguladı.

ÖNERİLEN VİDEOLAR
Afrin’e süpürme harekâtı
ABD'nin PYD-YPG ile Suriye'de oluşturmaya çalıştığı terör koridorunun en önemli merkezlerinden Afrin, Türkiye'nin operasyon menzilinde. Türkiye, Fırat Kalkanı ardından kritik bir müdahaleye daha hazırlanıyor. Türkiye'nin operasyona hazırlandığı Afrin'in önemi nedir ve operasyonun nasıl gerçekleşecek?


Öğrenme güçlüğü çekti milyar dolarlar kazandı
67 yıllık hayatına birçok başarıyı sığdıran Richard Branson'a disleksi 5.1 milyar dolar kazandırdı. Branson'ın hayatını Dönüm Noktası'nda ele aldık...


Bu makine şeritleri kendi kendine boyuyor
Şerit boyama makinesi üreten Stim firmasının Kontur 700 isimli modeli herhangi bir sürücüye ihtiyaç duymadan şeritleri boyuyor.
Bunu Gördünüz Mü? Böyle duran top organizasyonu görülmedi
Dünyanın en saçma duran top organizasyonu, Dortmund'lu yıldızın oğlunu ağlatması ve daha fazlası... Tuğçe'nin sunumuyla 'Bunu Gördünüz Mü?'


Katar Şeyhi esir alındı!
Haziran ayından bu yana Katar'a karşı büyük bir ambargo başlayan Arap ülkelerinin arasında bulunan Birleşik Arap Emirlikleri, Katar'daki kraliyet ailesinden Şeyh Abdullah El-Sani'yi esir aldı. El-Sani yayınladığı videoda, başına bir iş gelirse sorumlusunun Abudabi Veliahtı olduğunu söyledi.
ABD’li uzman: Dünyanın yeni katilleri biziz
ABD'li medya uzmanı ve aktivist Jerry Day, Amerika'nın özellikle Ortadoğu ülkelerine yaptığı müdahalesine ve bu müdahalelerin hiçbir yasal gerekçeye dayanmadığına dikkat çekerek, ''ABD, uluslararası tüm anlaşmaları ihlal etti, Müslüman ülkeleri bombaladı, insanları öldürdü. Bu yüzden gittikçe yalnızlaştı. Bir gün sonumuz, İkinci Dünya savaşı sonrası Almanlar gibi olacak. Dünyanın yeni katilleri biziz'' şeklinde konuştu.
Filistinli çocuktan en samimi ‘İsrail’ boykotu
Kudüs'te yaşayan Filistinli küçük bir çocuk, markette alışveriş yaparken babasının şaşırtmacasına rağmen İsrail üretimi ürünleri almıyor. İsrail ürünlerini boykot eden sevimli çocuk, “Hayır o İsrail malı” diyerek diğer ürünü alıyor.
'Sakallı olduğu için' saldırıya uğradı!
Kolombiyalı bir adamın 'sakallı olduğu için' hakaret ve saldırıya uğraması, ABD'de yükselen İslamofobiyi gözler önüne serdi.

Kritik yıl 2019 öncesi milli adım
Cumhurbaşkanlığı sistemi Türk siyasetini yeniden şekillendiriyor. Bunun ilk işareti de AK Parti ile MHP arasındaki 'Milli İttifak' görüşmeleri oldu.
Yaralı Yüz: Franck Ribery
2 yaşında geçirdiği ve hayatı boyunca yüzünde izini taşıyacağı kaza, 23 yaşında Müslüman oluşu... Bilinmeyen yönleriyle Fransız yıldız Ribery'nin hayatındaki dönüm noktaları...


Filistinli Emel artık özgür...
İsrail'in hapse attığı 17 yaşındaki Filistinli Emel'in 1,5 yıllık hapis cezasının ardından özgürlüğe ve ailesine kavuştuğu o anlar…
"Karşınızda ne Osmanlı'nın hasta adamı ne Cumhuriyetin çömez devleti var!"
43. Muhtarlar Toplantısı'nda Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nden tüm dünyaya mesaj verdi.
Muhalifler 20 Esed askerini esir aldı
Türkiye, İran ve Rusya'nın girişimiyle ilan edilen 'çatışmasızlık' bölgelerinden İdlib'de yoğun çatışmalar yaşanıyor. Muhalifler, çatışmalar sırasında Esed rejimi saflarındaki 20 Şii milisi esir aldı.
İsrail zulmünün kurbanı: 15 yaşındaki Muhammed
İsrail askerlerinin başından yaraladığı Filistinli Muhammed Tamimi, yaşadıklarını anlattı. 6 saat ameliyatta kalan Tamimi, 6 ay boyu okula gidemeyecek. Muhammed Tamimi, Filistin direnişinin sembollerinden Ahed'in kuzeni...


İzinsiz aldıkları ekmeklerin parasını bırakıp helallik istediler
Bilecik'te, bir bakkalın dolabından izinsiz ekmek alan öğrencilerin daha sonra para bırakıp yazdıkları notla helallik istemeleri, iş yeri sahibine duygulu anlar yaşattı.
Bunu Gördünüz Mü? Rüzgara karşı paslaşan çılgın genç
Kayserispor'un hocası Sumudica, rüzgarla paslaşan çılgın genç ve çok daha fazlası Tuğçe'nin sunumuyla Bunu Gördünüz Mü?'de...
Oğlunun katilini affeden anne herkesi ağlattı
Suliman Abdu'l Mutakallim isimli genç, sadece 60 dolar için öldürüldü. ABD'de yaşanan olay sonrası Suliman'ın annesi, katili affettiğini açıkladı. Yüreği yanan bir annenin duygulandıran konuşmasında söyledikleri, mahkemedekileri de ağlattı…
Venezuela zor durumda
Ekonomik krizden dolayı halkın temel ihtiyaçlarını karşılamakta zorlandığı Venezuela'da yağma olayları başladı.
Dünyaca ünlü isimlerden İsrail'e boykot!
2004 yılında başlatılan İsrail'e karşı kültür boykotuna dünyaca ünlü birçok isim destek verdi. İsrail'in Filistin işgali ünlü sanatçılar tarafından bu hareketle boykot ediliyor.
Erdoğan’ın Türkiye tarifi: Türkiye demek…
Cumhurbaşkanı Erdoğan, grup toplantısında dinleyenleri coşkulandıran ve duygulandıran bir Türkiye tarifi yaptı. Erdoğan'ın konuşması alkışlarla karşılık buldu.