Ekonomi 6 milyonuncu otomobil

Renault 6 milyonuncu otomobilini banttan indirdi

6 milyonuncu otomobil

Yarım asır önce Türkiye’de binek araç üretimine başlayan ve otomobil üretiminde liderliğini koruyan Oyak Renault, bugün 6 milyonuncu otomobilini banttan indirdi. 6 milyonuncu model olan Megane Polonya’ya gönderildi.

Haber Merkezi Yeni Şafak
Oyak Renault, Renault’un 38 üretim merkezinden biri.
Oyak Renault, Renault’un 38 üretim merkezinden biri.

Türkiye'nin en büyük otomobil üreticisi Oyak Renault, yeni bir rekora imza atarak 6 milyonuncu otomobilin ve 5.5 milyonuncu motorun üretimini gerçekleştirdi. Üretilen 6 milyonuncu araç Polonya’ya ihraç edilen Renault Megane Sedan oldu. Bu başarının yanı sıra 5.5 milyonuncu motorun üretimi de tüm çalışanların katılımıyla kutlandı.

HER 2 OTOMOBİLDEN BİRİNDE İMZASI VAR

Oyak Renault’nun ürettiği 6 milyonuncu otomobil Oyak Renault Genel Müdürü Antoine Aoun ve Renault üst yönetimden yetkililerin de katıldığı bir törenle üretim bandından indirildi. Renault markasının birçok araç modelinin Bursa’da doğup dünyaya ihraç edildiğini vurgulayan Oyak Renault Genel Müdürü Antoine Aoun, üretilen 6 milyonuncu otomobilin ve 5.5 milyonuncu motorun mutluluğunu şu sözlerle ifade etti: “Başlangıçta 20 bin olan araç üretim kapasitemiz bugün 360 binlere yükseldi. 1970'li yıllardan günümüze Türkiye'de üretilen her iki otomobilden birinde Oyak Renault imzası var. Renault Grubu’nun dünyadaki en önemli üretim merkezlerinden biri olarak bugüne dek olduğu gibi bundan sonra da rekorlarımızı yenilemeye ve başarılarımızı sürdürmeye devam edeceğiz.”

OYAK RENAULT NE ÜRETTİ?

1971 yılında Renault 12 modeli ile üretime başlayan Oyak Renault yıllar içerisinde Renault 9, Renault 11, Renault 21, Renault 19, Megane Sedan, Megane Wagon, Symbol, Clio, Fluence, Megane HB, elektrik motorlu Fluence ZE'den oluşan model ve 17 farklı kasa üretti. Oyak Renault, Renault’un 38 üretim merkezinden biri.

REKLAM

Ticari araç bu yıl can simidi oldu
EKONOMİ
Ticari araç bu yıl can simidi oldu

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.