Ekonomi ABD İran Ulusal Bankasını yaptırım listesine aldı

ABD İran Ulusal Bankası'nı yaptırım listesine aldı

ABD Başkanı Trump, İran Ulusal Bankası'nı yaptırım listesine aldıklarını açıkladı. Trump, yaptırım kararıyla ilgili "Bugüne kadar bir ülkeye uyguladığımız en ağır yaptırımlar" ifadelerini kullandı. Önümüzdeki saatlerde ABD Hazine Bakanlığı'nın yaptırımların detaylarını açıklamasını bekleniyor.

Haber Merkezi Yeni Şafak
ABD Başkanı Trump.
ABD Başkanı Trump.

ABD Başkanı Donald Trump, İran ulusal bankasını yaptırım listesine aldıklarını açıkladı.

Trump, Avustralya Başbakanı Scott Morrison ile yapacağı görüşme öncesinde Oval Ofis'te gazetecilere açıklamalarda bulundu.

En ağır yaptırım

  • Suudi Arabistan'daki Aramco petrol tesislerine yapılan saldırıların ardından İran ulusal bankasına yaptırım uyguladıklarını açıklayan Trump, "Bu yaptırımlar, şimdiye kadar bir ülkeye uygulanan en büyük yaptırımlar. Bu yaptırımlar, doğrudan en üst düzey yöneticilerini hedef alacak" ifadesini kullandı.

İran'a yönelik herhangi bir askeri müdahalede bulunulup bulunulmayacağına ilişkin Trump, "ABD, her zaman hazır" değerlendirmesinde bulundu.

Rusya ABD'nin tehdidine yanıt verdi
DÜNYA
Rusya ABD'nin tehdidine yanıt verdi

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.