Ekonomi Alışveriş için akın ettiler

Euro alışverişi oturacak yer bırakmadı

Alışveriş için akın ettiler

Her yıl Balıkesir’in Ayvalık ilçesinden Yunanistan’ın Midilli Adası’na çok sayıda Türk vatandaşı geçiş yaparken, bu bayramda tam tersi bir durum yaşandı. Euronun yükselişini fırsat bilen Yunan turistler alışveriş için Ayvalık'a akın etti. Gıdadan inşaat malzemesine kadar çok sayıda alanda alışveriş yapan Yunanlıları taşıyan feribotta paketlerden dolayı oturacak yer kalmadı.

Haber Merkezi IHA
Yunan turistler Ayvalık'a alışveriş için akın ettiler.
Yunan turistler Ayvalık'a alışveriş için akın ettiler.

Ayvalık Deniz Hudut Kapısı’ndan Türkiye'ye girişte bu bayram daha önce yaşanmayan bir hareketlilik söz konusu. Yunanistan’ın Midilli Adası başta olmak üzere Ege’deki adalardan alışveriş için Türkiye'ye gelen Yunanlar yoğunluğa neden oldu.

KOMŞUDAN AKIN VAR

Alışveriş için Türkiye'yi tercih eden Yunan turistler feribotları doldurdu. Ayvalık'taki semt pazarına akın eden yüzlerce Yunan vatandaşı, pazar filelerini doldurup evlerine öyle döndü.

EURO ALIŞVERİŞİ

Midilli halkının Ayvalık’taki semt pazarlarına akın ettiğini belirten Fatih Jale, “Midilli’den Ayvalık’a geliş sayısı çoğaldı. Avro’nun Türk Lirası karşısında yüksek olması nedeniyle tüm alış verişlerini Ayvalık’tan temin etmek isteyen Midilli halkı feribotları doldurmaya başladı.'' dedi.

FERİBOTTA OTURACAK YER KALMADI

Geçtiğimiz Perşembe günü Ayvalık’ta kurulan bölgenin en büyük semt pazarına 400 Yunanlı geldiğini de belirten Jale, ''Bunların hepsi de akşam seferimizde Midilli’ye dönerken yaptıkları alışverişlerle dolu dolu döndü. O kadar çok alışveriş yapmışlardı ki, feribotta adeta oturacak yer kalmamıştı. Hele hele şimdilerde daha çok inşaat malzemesi üzerine çelik kapı, seramik, mutfak dolapları, gardıroplar, mobilya gibi alışverişi yapıyorlar. En çok da giyim eşyalarını tercih ediyorlar” diye konuştu.10 bin TL'lik indirim için uyarı
EKONOMİ
10 bin TL'lik indirim için uyarı

Petrol fiyatlarında büyük düşüş
EKONOMİ
Petrol fiyatlarında büyük düşüş

Bakan Zeybekci makam aracında yerliye geçti
EKONOMİ
Bakan Zeybekci makam aracında yerliye geçti
Abone Ol Google News

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.