Ekonomi Amerikan borsasında sert düşüş

Amerikan borsalarında sert düşüş

Amerikan borsasında sert düşüş

ABD'de S&P 500, Dow Jones ve Nasdaq Endeksleri ticaret savaşına yönelik yeni endişelerle ve yükselen 10 yıllık tahvil faizlerinin ardından sert düştü.

Haber Merkezi AA
ARŞİV
ARŞİV

New York borsasında endeksler günü sert düşüşle tamamladı.

Dow Jones Sanayi Endeksi 831,83 puan (yüzde 3,14) düşüşle 25.598,74 puana, StandardPoor's 500 Endeksi de 94,66 puan (yüzde 3,29) azalışla 2.785,68 puana geriledi.

Nasdaq Teknoloji Endeksi de 315,97 puan (yüzde 4,08) kayıpla 7.422,05 puana düştü.

Çin'le ticaret savaşı düşüşü tetikledi

ABD'de, 10 yıllık tahvil faizinin yüzde 3.23'e yükselmesi ve Çin'le devam eden ticaret savaşına yönelik endişelerin yeniden artması sonucu ABD hisseleri Haziran'dan bu yana en büyük düşüşü gerçekleştirdi.

Rus ekonomisinde yaptırımlar nedeniyle 'resesyon' uyarısı
EKONOMİ
Rus ekonomisinde yaptırımlar nedeniyle 'resesyon' uyarısı

Cumhurbaşkanı Erdoğan ilk kazancını anlattı
Gündem

Cumhurbaşkanı Erdoğan ilk kazancını anlattı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, katıldığı bir televizyon programında kazandığı ilk kazancını anlattı. Erdoğan, " İkinci veya üçüncü sınıfa geçtiğimde, Cağaloğlu'ndan kartpostal aldım. Markayı söylemeyeceğim, bildiğim kadarıyla o marka hala var. Halk otobüsüne biniyordum, Eminönü'nden yürüyordum Çağaloğlu'na, oradan kartpostal alıyordum. Tabii ilk anlarda çok fazla değil, 100 tane filan alıyordum. Sonra o kartpostalı arkadaşlarıma satıyordum ve bitince tekrar gidip alıyordum." sözleriyle anlattı.
Kaşıkçı'nın ölüm emri Skype üzerinden geldi
Dünya

Kaşıkçı'nın ölüm emri Skype üzerinden geldi

Reuters, gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın ölüm emrinin Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed Bin Selman'ın danışmanı Kahtani tarafından verildiğini öne süren bir haber yayınladı. Habere göre, Skype üzerinden konsolosluğu arayan Kahtani önce Cemal Kaşıkçı'ya hakaret etti ve ardından infaz timine 'bana bu köpeğin kafasını getirin' dedi. Haberde Skype görüşmesine ait kayıtların Türkiye'nin elinde olduğu iddia edildi.
Muhtardan Kartal Belediye Başkanı'na yanıt: Köprüden atla desem atlayacak mı?
Gündem

Muhtardan Kartal Belediye Başkanı'na yanıt: Köprüden atla desem atlayacak mı?

Kartal Belediyesi'nin Arnavut kaldırım tarzında granit taşlar döşenmiş caddeyi asfaltlamasının yankıları devam ediyor. Belediye'den konuyla ilgili yapılan açıklamada, "Mahalle muhtarı böyle istedi" denilirken, muhtardan yanıt gecikmedi. Mahalle Muhtarı Gülmüş, "Belediye Başkanı'na köprüden atla desem atlayacak mıydı" diyerek tepkisini dile getirdi.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.