Ekonomi Ankara ve İzmirde servis ücreti belli oldu

Ankara ve İzmir'de servis ücreti belli oldu

Ankara ve İzmir’de okul servislerinin bu yılki ücretleri belli oldu. Ankara'da yüzde 4,3-7,3, İzmir'de ise yüzde 6,6-8 arasında zam var.

Haber Merkezi Yeni Şafak
Ankara ve İzmir'de 2016-2017 eğitim öğretim yılı okul servislerinin zamlı ücretleri belli oldu.Ankara Servis Aracı İşletmecileri Odası Başkanı Tuncay Elmadağlı, başkentte 2016-2017 eğitim-öğretim yılında okul servisleri için uygulanacak ücretlerin belirlendiğini söyledi. Okul servis ücretlerinde yüzde 4,3 ila 7,3 artış yapıldığını, yıllık bin 350 lira olan 0-3 kilometre arası servis ücretinin, bu yıl bin 440 liraya çıkarıldığını bildiren Elmadağlı, şunları kaydetti: “15 kilometreyi aşan her kilometre için ise yıllık yüzde 7,6 zam yapıldı ve ücret 39 liradan 42 liraya çıkarıldı.” Elmadağlı, söz konusu ücretlerin 9 taksitle ödenebileceğini söyledi.

REHBERE YÜZDE 10 İLAVE ÜCRET

İzmir Umum Servis Araçları İşletmecileri Esnaf Odası Başkanı Hasan Basri Bostancı da yıllık bin 80 lira olan 0-3 kilometre arası ücretin bin 170 liraya çıkarıldığını belirtti. Bostancı, “Rehber personel olan servislerde fiyatlara yüzde 10 ilave edilecek” dedi.

İSTANBUL YÜZDE 12 İSTEDİ

İstanbul Umumi Servis Aracı İşletmeleri Esnaf Odası Başkanı Hamza Öztürk, öğrenci taşımacılığı fiyat tarifesi artış oranının en az yüzde 12 olmasını talep ettiklerini belirterek, “Zam talebimizi UKOME'ye sunduk" dedi.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.