EkonomiASKONda gergin genel kurul

ASKON'da gergin genel kurul

ASKON’un 10. Olağan Genel Kurulu’nda başkanlık yarışı gerginliği yaşandı. İki ismin yarışması beklenen genel kurul toplantısı, başkan adayı Adnan Danışman’ın “Son iki haftada 300-400 üye kaydı yapıldı” iddiası nedeniyle tartışmalı geçti. Danışman; yarıştan çekilince Hasan Ali Cesur’un listesi tek oylandı.

Haber MerkeziYeni Şafak
ASKON’un 10. Olağan Genel Kurulu’nda başkanlık yarışı gerginliği yaşandı.
ASKON’un 10. Olağan Genel Kurulu’nda başkanlık yarışı gerginliği yaşandı.

Anadolu Aslanları İşadamları Derneği (ASKON)’un 10. Olağan Genel Kurulu’na “Şaibeli üye” tartışmaları damga vurdu. Haliç Kongre Merkezi’nde dün yapılan genel kurul toplantısında; ASKON’un eski iki Genel Başkan Yardımcıları Adnan Danışman ve Hasan Ali Cesur’un yarışması bekleniyordu. İki ayrı listenin yarışmasına sahne olması beklenen Genel Kurul toplantısı başlamadan büyük bir gerginlik başgösterdi.

DANIŞMAN ÇEKİLDİ

Geciken seçimlerde haksızlık olduğunu savunan Başkan Adayı Adnan Danışman ve ekibi, “Son iki haftada 300-400 üye kaydı yapıldı” iddiasına açıklık getirilmesini, ondan sonra genel kurul toplantısının başlaması yönünde çaba harcadı. Haksızlığa uğradıklarını iddia eden Danışman ve ekibi üye kayıt bankolarını tuttu. Çevik Kuvvet polislerinin müdahalesiyle sakinleşen ortamda istişareyle ortak yol bulunmaya çalışıldı. Bu konuda da bir sonuç alamayan Danışman yarıştan çekilme kararı aldı.

KAPALI OTURUMDA CESUR SEÇİLDİ

Gerginliğin ardından delegeler polis eşliğinde salona alındı. Danışmana destek veren iş adamlarının oylamaya katılmadığı öğrenildi. Basına kapalı yapılan oturumdaki oylamanın sonucunda Hasan Ali Cesur’un ASKON Genel Başkanı seçildiği açıklandı. Açıklamada görüşlerine yer verilen Cesur, “Yeni dönemde ASKON olarak hedefimiz, yerli ve milli kavramının içini tam olarak doldurup, bu pozisyonuyla bölgesel ve küresel projeler, iş birlikleri ve markalar çıkarabilen iş adamları topluluğu olabilmek” değerlendirmesinde bulundu.

  • YENİ ÜYE İDDİASI
  • 21 Ağustos 2017 tarihinde ASKON’a kayıtlı bin 100 delegenin bulunduğunu ifade eden Adnan Danışman, tüzüğe aykırı olarak 300 ile 400 kişi arasında yeni üye kaydı yapıldığını söyledi. Yeni üye kaydının seçimi etkilemeye yönelik bir girişim olduğunu ifade eden Danışman, “Tüzüğe göre aidatlarını ödemeyen ve borcu olan üyelerin de seçimlere katılması için borçları silindi. 20 yılda 800 üye edinen ASKON iki günde yüzlerce kayıt yeni üye kaydı yaptı. Karısını, kızını üye yapanlar seçimlere hile kattı. Haksızlığa uğradığımız bu ortamda seçime girmenin bir anlamı yok. Onun için Adaylıktan çekildik” dedi.

ÖNERİLEN VİDEOLAR
Öğrenme güçlüğü çekti milyar dolarlar kazandı
67 yıllık hayatına birçok başarıyı sığdıran Richard Branson'a disleksi 5.1 milyar dolar kazandırdı. Branson'ın hayatını Dönüm Noktası'nda ele aldık...


Bu makine şeritleri kendi kendine boyuyor
Şerit boyama makinesi üreten Stim firmasının Kontur 700 isimli modeli herhangi bir sürücüye ihtiyaç duymadan şeritleri boyuyor.
Bunu Gördünüz Mü? Böyle duran top organizasyonu görülmedi
Dünyanın en saçma duran top organizasyonu, Dortmund'lu yıldızın oğlunu ağlatması ve daha fazlası... Tuğçe'nin sunumuyla 'Bunu Gördünüz Mü?'


Katar Şeyhi esir alındı!
Haziran ayından bu yana Katar'a karşı büyük bir ambargo başlayan Arap ülkelerinin arasında bulunan Birleşik Arap Emirlikleri, Katar'daki kraliyet ailesinden Şeyh Abdullah El-Sani'yi esir aldı. El-Sani yayınladığı videoda, başına bir iş gelirse sorumlusunun Abudabi Veliahtı olduğunu söyledi.
ABD’li uzman: Dünyanın yeni katilleri biziz
ABD'li medya uzmanı ve aktivist Jerry Day, Amerika'nın özellikle Ortadoğu ülkelerine yaptığı müdahalesine ve bu müdahalelerin hiçbir yasal gerekçeye dayanmadığına dikkat çekerek, ''ABD, uluslararası tüm anlaşmaları ihlal etti, Müslüman ülkeleri bombaladı, insanları öldürdü. Bu yüzden gittikçe yalnızlaştı. Bir gün sonumuz, İkinci Dünya savaşı sonrası Almanlar gibi olacak. Dünyanın yeni katilleri biziz'' şeklinde konuştu.
Filistinli çocuktan en samimi ‘İsrail’ boykotu
Kudüs'te yaşayan Filistinli küçük bir çocuk, markette alışveriş yaparken babasının şaşırtmacasına rağmen İsrail üretimi ürünleri almıyor. İsrail ürünlerini boykot eden sevimli çocuk, “Hayır o İsrail malı” diyerek diğer ürünü alıyor.
'Sakallı olduğu için' saldırıya uğradı!
Kolombiyalı bir adamın 'sakallı olduğu için' hakaret ve saldırıya uğraması, ABD'de yükselen İslamofobiyi gözler önüne serdi.

Kritik yıl 2019 öncesi milli adım
Cumhurbaşkanlığı sistemi Türk siyasetini yeniden şekillendiriyor. Bunun ilk işareti de AK Parti ile MHP arasındaki 'Milli İttifak' görüşmeleri oldu.
Yaralı Yüz: Franck Ribery
2 yaşında geçirdiği ve hayatı boyunca yüzünde izini taşıyacağı kaza, 23 yaşında Müslüman oluşu... Bilinmeyen yönleriyle Fransız yıldız Ribery'nin hayatındaki dönüm noktaları...


Filistinli Emel artık özgür...
İsrail'in hapse attığı 17 yaşındaki Filistinli Emel'in 1,5 yıllık hapis cezasının ardından özgürlüğe ve ailesine kavuştuğu o anlar…
"Karşınızda ne Osmanlı'nın hasta adamı ne Cumhuriyetin çömez devleti var!"
43. Muhtarlar Toplantısı'nda Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nden tüm dünyaya mesaj verdi.
Muhalifler 20 Esed askerini esir aldı
Türkiye, İran ve Rusya'nın girişimiyle ilan edilen 'çatışmasızlık' bölgelerinden İdlib'de yoğun çatışmalar yaşanıyor. Muhalifler, çatışmalar sırasında Esed rejimi saflarındaki 20 Şii milisi esir aldı.
İsrail zulmünün kurbanı: 15 yaşındaki Muhammed
İsrail askerlerinin başından yaraladığı Filistinli Muhammed Tamimi, yaşadıklarını anlattı. 6 saat ameliyatta kalan Tamimi, 6 ay boyu okula gidemeyecek. Muhammed Tamimi, Filistin direnişinin sembollerinden Ahed'in kuzeni...


İzinsiz aldıkları ekmeklerin parasını bırakıp helallik istediler
Bilecik'te, bir bakkalın dolabından izinsiz ekmek alan öğrencilerin daha sonra para bırakıp yazdıkları notla helallik istemeleri, iş yeri sahibine duygulu anlar yaşattı.
Bunu Gördünüz Mü? Rüzgara karşı paslaşan çılgın genç
Kayserispor'un hocası Sumudica, rüzgarla paslaşan çılgın genç ve çok daha fazlası Tuğçe'nin sunumuyla Bunu Gördünüz Mü?'de...
Oğlunun katilini affeden anne herkesi ağlattı
Suliman Abdu'l Mutakallim isimli genç, sadece 60 dolar için öldürüldü. ABD'de yaşanan olay sonrası Suliman'ın annesi, katili affettiğini açıkladı. Yüreği yanan bir annenin duygulandıran konuşmasında söyledikleri, mahkemedekileri de ağlattı…
Venezuela zor durumda
Ekonomik krizden dolayı halkın temel ihtiyaçlarını karşılamakta zorlandığı Venezuela'da yağma olayları başladı.
Dünyaca ünlü isimlerden İsrail'e boykot!
2004 yılında başlatılan İsrail'e karşı kültür boykotuna dünyaca ünlü birçok isim destek verdi. İsrail'in Filistin işgali ünlü sanatçılar tarafından bu hareketle boykot ediliyor.
Erdoğan’ın Türkiye tarifi: Türkiye demek…
Cumhurbaşkanı Erdoğan, grup toplantısında dinleyenleri coşkulandıran ve duygulandıran bir Türkiye tarifi yaptı. Erdoğan'ın konuşması alkışlarla karşılık buldu.


ABD’de imam camiye saldıran zanlıya verilen cezayı ödedi
ABD'nin Arkansas eyaletinde bir camiye zarar veren zanlı Abraham Davis'e faşist eylem sebebiyle 3 bin 200 dolar para cezası kesildi. Cami imamı, saldırgana kesilen cezayı kendisi ödedi. İmamın bu tavrı büyük takdir topladı.