Ekonomi Atmaca ateşlendi Karadan denizdeki hedefi vurdu

'Atmaca' ateşlendi: Karadan denizdeki hedefi vurdu

Milli Savunma Bakanlığı, milli güdümlü mermi Atmaca'nın ilk kez mobil güdümlü mermi sistemiyle karadan denizdeki bir hedefe yapılan test atışının başarıyla yerine getirildiğini bildirdi.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi AA
Atmaca ateşlendi: Karadan denizdeki hedefi vurdu
Milli güdümlü mermi Atmaca ilk kez mobil güdümlü mermi sistemiyle test edildi.

Bakanlığın sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda, satıhtan satha milli güdümlü mermi Atmaca'nın ilk kez mobil güdümlü mermi sistemiyle karadan denizdeki bir hedefe ateşlendiği belirtildi.

Karadeniz'de bugün gerçekleştirilen test atışının başarıyla icra edildiğinin bildirildiği paylaşımda, atışa ilişkin görüntüye de yer verildi.

MSB paylaştı: ATMACA ilk kez karadan denize atış gerçekleştirdi
OYNAT 00:39
MSB paylaştı: ATMACA ilk kez karadan denize atış gerçekleştirdi
Milli Savunma Bakanlığı (MSB), Karadeniz'de gerçekleştirilen test atışında kullanılan milli güdümlü mermi 'ATMACA'nın ateşlenme anının görüntüsünü paylaştı. Paylaşımda, 'Satıhtan Satha Millî Güdümlü Mermi ATMACA ilk kez Mobil Güdümlü Mermi Sistemi ile karadan denizdeki bir hedefe ateşlendi. Bugün Karadeniz'de gerçekleştirilen test atışı başarıyla icra edildi' denildi.

Yerli savaş uçağına Çakır füzesi: 150 km öteden hedefleri yok ediyor
OYNAT 04:31
Yerli savaş uçağına Çakır füzesi: 150 km öteden hedefleri yok ediyor
İnsanlı insansız hava, deniz ve kara araçları ile dünyada adından sıkça söz ettiren Türk savunma sanayi bu araçlarda kullanılacak yerli füzeler ile de dikkatleri üzerine çekiyor. SOM, Atmaca, Bozdoğan, Gökdoğan, Hisar, Bora, Omtaş derken yerli füzelere bir yenisi daha ekleniyor. Savunmadaki Türkler programı bu hafta gündemine tanıtımı yapılan yerli seyir füzesi Çakır'ı aldı.

Türkiye'nin deniz altındaki üç yeni silahı: Düşman gemilerinin kabusu olacak
OYNAT 04:11
Türkiye'nin deniz altındaki üç yeni silahı: Düşman gemilerinin kabusu olacak
Türk savunma sanayi şirketleri Mavi Vatan için güç birliği yaparken ortaya konulan ürünler ise dışa olan bağımlılığı tamamen sona erdiriyor. Milli savaş gemisi, denizaltılar, insansız deniz araçları ve su üstü füzeleri derken düşman gemilerinin kabusu olacak torpidolarda da sona gelindi. Savunmadaki Türkler programı bu hafta gündemine denizlerde Türk donanmasının elini güçlendirecek üç gelişmeyi ele aldı.


6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.