Ekonomi Bakan olacağımı saat 15te öğrendim

Ruhsar Pekcan bakan olacağını saat 15'te öğrendi

'Bakan olacağımı saat 15'te öğrendim'

Yeni kabinenin Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, havaalanında kendisine gelen bakanlık telefonunun detaylarını paylaştı. Külliye'ye TOBB'daki görevi nedeniyle davet edildiğini düşündüğünü belirten Pekcan, bakan olacağını ise saat 15.00'te öğrendiğini söyledi.

Diğer
Yeni kabinenin Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan görevi devraldı.
Yeni kabinenin Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan görevi devraldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıkladığı yeni Bakanlar Kurulu listesinde en çok dikkat çeken isimlerden birisi Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan oldu.

Yeni Şafak gazetesi yazarı Kemal Öztürk attığı twitle Ruhsar Pekcan'ın bakan olduğunu havalimanında öğrendiğini paylaşmıştı. Bu detay sosyal medyada gecenin en çok konuşulan konularından biri oldu.

Yeni kabinenin Ticaret Bakanı olan Ruhsar Pekcan büyük ilgi gören sürecin detaylarını Vahap Munyar'a anlattı.

BAKANLIK TELEFONU SAAT 15'TE GELDİ

Külliye’ye davet edildiğinde, TOBB’daki görevi nedeniyle Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi törenine davet edildiğini düşündüğünü söyleyen Pekcan Ticaret Bakanı olacağının ise kendisine saat 15.00’te bildirildiğini belirtti.

Ruhsar Pekcan bakan olduğunu havaalanında öğrendi
SEÇİM
Ruhsar Pekcan bakan olduğunu havaalanında öğrendi

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, görevini Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan’a devretti.

AİLESİYLE BİLE PAYLAŞMADI

Bakanlık teklifini o dakikalarda ailesiyle bile paylaşmadığını ifade eden Pekcan, ''Ben kimseye söylemesem de telefonum aralıksız çalmaya başladı. Havalimanında da susmak bilmedi. Kimseye net birşey söyleyemedim. Daha sonra Cumhurbaşkanlığı’ndan arandığını vurguladı: Ben sayın Cumhurbaşkanımızın kabineyi açıklarken bizleri tek tek anons edip, sahneye çağıracağını bilmiyordum. Kimse de böyle bir bilgi vermemişti. O nedenle Ankara’dan ayrılmak üzere havalimanına gitmiştim. Gelen telefon üzerine yeniden Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ne döndüm. Cumhurbaşkanımızın kabineyi tanıttığı toplantıya da katıldım.'' dedi.

Ruhsar Pekcan Kıbrıs'taki tarihi projede imzası var
GÜNDEM
Ruhsar Pekcan Kıbrıs'taki tarihi projede imzası var

ŞAŞIRTAN TELEFON TRAFİĞİ

Telefonuna gelen çağrılara da dikkat çeken Pekcan, ''Saat 15.00’ten sonra telefonum susmak bilmedi. Açıklama yapılmadan önce nasıl isimler bu kadar yayıldı anlamadım.'' diyerek şaşkınlığını belirtti.

REKLAM

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, Görevi Eski Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci'den Devraldı.

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan oldu
SEÇİM
Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan oldu

/**/

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.