Ekonomi Bir Arap 5 Rusa bedel

Bir Arap 5 Rus'a bedel

Ocak ayında Rusya'dan gelen turist sayısı azalırken, Araplar sektöre merhem oldu. Bir Rus turist tatile çıktığında ortalama 800 dolarlık harcama yaparken, Araplar'ın 4 bin dolar harcadığı açıklandı.

Haber Merkezi Yeni Şafak
Ortadoğu ve Kuzey Afrika'dan Antalya'ya gelen turist sayısının artırılması ve alternatif pazar yaratılması amacıyla düzenlenen '1. Uluslararası Ortadoğu ve Kuzey Afrika Ülkeleri Zirvesi' kapsamında Türk ve Arap acenteler ikili görüşmeler yaptı. Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı (BAKA) Osman Erol Saraydere zirvede 3 binin üzerinde görüşme gerçekleştirileceğini söyledi.

Saraydere, "Antalya'da Araplara yönelik bu kadar büyük organizasyon yapılmamıştı. Arap turistler daha fazla harcama yapıyor. Büyükelçileri de burada ağırladık. Bir Rus tatil için ortalama 800 dolar harcarken bir Arap turisti 4 bin dolar harcıyor. Dört, beş Rus'un tatil için harcadığı ancak bir Arap'ın harcadığına tekabül ediyor. Sayı olarak Rus turist sayısını bulamasak da hacim olarak kesinlikle erişebiliriz" diye konuştu.

Abone Ol Google News

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.