Ekonomi Bitcoin yatırımcılarına vergi indirimi

Fransa’dan Bitcoin yatırımcılarına vergi indirimi

Bitcoin yatırımcılarına vergi indirimi

Fransa Ulusal Meclisi, Mali Komisyon'unun Bitcoin yatırımcılarına ülke genelindeki sermaye kazançları vergileriyle aynı düzeye indirilmesini öngören yasayı desteklediğini duyurdu.

Haber Merkezi DHA
Blockchain teknolojisi, finans sektörü de dahil olmak üzere oldukça yenilikçi fırsatlar sunuyor .
Blockchain teknolojisi, finans sektörü de dahil olmak üzere oldukça yenilikçi fırsatlar sunuyor .

Finans komitesi Başkanı Eric Woerth’in öncülük ettiği yasa tasarısı kapsamında Bitcoin satışındaki yüzde 36 olan verginin, diğer değer artış vergileriyle aynı düzey olan yüzde 30’a indirilmesi öngörülüyor.

Hizmet karşılığı için de kullanılabilir

Fransa merkezli Le Figaro’da yer alan habere göre, söz konusu vergi indiriminin Coinbase veya LocalBitcoins gibi kripto para birimleri borsalarından kâr elde etmek için yapılan satışların yanında, “herhangi bir hizmet karşılığında kullanılması” durumunda da uygulanması değerlendiriliyor.

Yenilikçi fırsatlar sunuyor

Kripto para birimlerine yönelik uygulamalar Fransa genelinde olumlu karşılanırken, Fransa Finans Bakanı Bruno Le Maire, daha önce Fransa’yı “Avrupa’nın ICO (Initial coin Offering – Kripto Para Birimi İlk Halka Arzı) merkezi” haline getirmeyi istediğini belirmişti. Fransa Hazine Yetkilisi Sebastian Raspiller ise, yakın zamanda verdiği bir röportajda, “Blockchain teknolojisi, finans sektörü de dahil olmak üzere oldukça yenilikçi fırsatlar sunuyor ve Fransa, blok zincirinin yasal olarak kullanılmasına olanak sağlayan yasa tasarısını onaylayan ilk ülkelerden biridir” dedi.

Türkiye'nin en büyük bakır rezervi bulundu
EKONOMİ
Türkiye'nin en büyük bakır rezervi bulundu

Merkez'den piyasaya 96 milyar lira
EKONOMİ
Merkez'den piyasaya 96 milyar lira

/**/

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.