Ekonomi Brisadan yerli üretim atağı

​Brisa’dan yerli üretim atağı - Otomotiv haberleri

Brisa’dan yerli üretim atağı

Lastik sektöründe faaliyet gösteren Brisa, 50 milyon TL Ar-Ge yatırımıyla teknolojiyi bu topraklarda yeşertiyor. Türk mühendislerinin geliştirdiği ürünleriyle üretim hedeflerini büyüten şirket, %94 olan yerli üretim oranını yükseltmeyi amaçlıyor.

Haber Merkezi Yeni Şafak
Brisa CEO’su Cevdet Alemdar
Brisa CEO’su Cevdet Alemdar

Bridgestone, Lassa ve Dayton ana markalarıyla Türkiye lastik sektörünün lideri Brisa, katma değerli ürün geliştirme ve üretme faaliyetlerine ivme kazandırmak üzere İzmit fabrikası içerisinde belgelendirilen Ar-Ge Merkezinde yerli teknoloji üretiyor.

TÜRKİYE’YE HİZMET

Brisa’nın Türk mühendislerinin üretim sektörünün gözbebeği olduğunu belirten Brisa CEO’su Cevdet Alemdar “İki bin 700’ün üzerinde çalışanımız ve bin 400 satış noktasındaki 10 bin çalışandan oluşan bayi ağımızla Türkiye’ye hizmet ediyoruz” dedi.

“30 yıldır yatırımlarımızla teknolojiyi Türkiye topraklarında yeşertiyoruz” diyen Alemdar, şunları kaydetti: “Son 3 yılda ise AR-GE alanında yaklaşık 50 milyon TL yatırım gerçekleştirdik. Bu yatırıma ek olarak 50 milyon TL yatırımla da ülkemizde başka hiçbir üreticide olmayan özel karışım teknolojisini hayata geçirdik. Akıllı fabrika kriterlerine göre inşa edilen fabrikamızı ülkemize kazandırıyoruz.” Yerli Ar-Ge, yerli üretim ve güçlü ihracat için yatırım yapan Brisa, böylece ülke ekonomisinin gelişiminde önemli bir rol oynuyor. Şirket, 2018 yılında 1 milyar liranın üzerinde ihracat hedefliyor.

974 oto bayisi
devletin yanında
EKONOMİ
974 oto bayisi devletin yanında

Amerika
bindiği dalı kesti
EKONOMİ
Amerika bindiği dalı kesti

Tatilin ilk günü
750 bin yolcu
EKONOMİ
Tatilin ilk günü 750 bin yolcu

Yeni havalimanıyla
bilet fiyatı düşecek
EKONOMİ
Yeni havalimanıyla bilet fiyatı düşecek

/**/

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.