Ekonomi Çağdaş ÖTV-KDV indirimi önemli destek

Çağdaş: ÖTV-KDV indirimi önemli destek

Renault Mais Genel Müdürü Berk Çağdaş, otomotiv sektöründeki ÖTV ve KDV indiriminin sürmesine ilişkin, "Türkiye için kilit sektörlerden biri olan otomotiv sektöründeki ÖTV ve KDV indiriminin devamı biz sektör oyuncularına olduğu gibi tüketiciye de verilen önemli bir destektir." değerlendirmesinde bulundu.

Haber Merkezi AA
Renault Mais Genel Müdürü Berk Çağdaş
Renault Mais Genel Müdürü Berk Çağdaş

Çağdaş, konuya ilişkin yaptığı yazılı açıklamada, Türkiye için kilit sektörlerden olan otomotiv sektöründeki ÖTV ve KDV indiriminin devamının sektör oyuncularına olduğu gibi tüketiciye de verilen önemli bir destek olduğunu bildirdi.

"Hükümetimizin verdiği bu teşvik konusunda Renault MAİS olarak, enflasyonla mücadele kapsamında ülkemiz yararına üzerimize düşeni yapmak en büyük önceliğimiz." ifadesini kullanan Çağdaş, diğer taraftan tüketici kredi faiz oranlarında yapılacak aşağı yönlü bir düzenlemenin de pazarın canlanmasındaki etkiyi güçlendireceğini aktardı.

Çağdaş, "Otomotiv ekosistemindeki tüm oyuncuların fayda göreceği sistemsel değişikliklerle sektörün daha da güçleneceğine inanıyoruz." değerlendirmesinde bulundu.

Yenigün: İndirimin uzatılması kritik öneme sahip
EKONOMİ
Yenigün: İndirimin uzatılması kritik öneme sahip
Abone Ol Google News

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.