Ekonomi Çinde patlamayan araba lastiği üretildi

Çin'de patlamayan araba lastiği üretildi

Çin'de patlamayan araba lastiği üretildi

Otomotiv sektöründe hayatı kolaylaştıracak yeniliklerden biri Çin'de üretime geçti. Bir lastik markasının ürettiği "patlamayan lastik", türlü zor koşulları başarı ile geçti.

Haber Merkezi Yeni Şafak
Patlamayan lastik, üreticilerinin kontrolünden tam not aldı.
Patlamayan lastik, üreticilerinin kontrolünden tam not aldı.

Son teknolojiye sahip ürünler, tüketicilerin hayatını kolaylaştırıyor. Çin'de üretilen patlamayan lastik, ne çivi dinledi ne de kesici alet.

DAYANIKLILIĞI HAYRAN BIRAKTI

Çeşitli testlerden geçirilen patlamayan lastik, üreticilerinin kontrolünden tam not aldı.

Çin'de patlamayan araba lastiği üretildi
OYNAT 01:27
Çin'de patlamayan araba lastiği üretildi
Otomotiv sektöründe, hayatı kolaylaştıracak yeniliklerden biri Çin'de üretime geçti. Bir lastik markasının ürettiği 'patlamayan lastik', türlü zor koşulları başarı ile geçti.

Takım elbiseli kravatlı simitçi
FOTOĞRAF 12
Title
Köy Hizmetleri Genel Müdürlüğünden 2005'te emekli olan Berksun, emekliliğinden sonra çeşitli kentlerde otel mutfaklarında şeflik, restoranlarda bulaşıkçılık, taksicilik gibi işler yaptı.
Title
Yaklaşık 5 ay önce Bursa'ya gelen Berksun, her gün aynı yerde takım elbisesi, kravatı ve boyalı ayakkabıları ile simit arabasının başına geçerek, ekmek teknesini temizledikten sonra simitlerini sıralayıp satışa başlıyor.
Title
Önünden geçenlerin ilgisini çeken Berksun, kentte kravatlı simitçi olarak tanınıyor.
Title
Berksun, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Bursa'ya taşınır taşınmaz bir iş aramaya başladığını ve bu sırada simitçilik yapma fikrinin aklına gediğini söyledi.
Title
Bir simitçiye gittiğini ve simit satmak istediğini anlattığını belirten Berksun, Simitleri aldım bir kahvehanenin önünde satmaya başladım. Fırınlardan büfelere simit götürüp sattım. Sonra beni simit arabasının başına yönlendirdiler. Ben, nerede çalışırsam çalışayım iş şartlarına göre elbisemi giyerim ama gelirken takım elbiseyle gelir, çıkarken yine takım elbiseyi giyer çıkarım. diye konuştu.
Title
Takım elbiseli bir simitçinin herkesin ilgisini çektiğini aktaran Berksun, şunları kaydetti: Artık herkes, alışmaya başladı. Temiz bir görüntü oluyor. Ben de temizliği seven biriyim. Hayatı seviyorum. Böyle bir yolumuz var, gidiyoruz. Emekli oldum olalı aynı devlet kurumuna gidiyor gibi evden aynı şekilde çıkarım. Tıraşımı olurum, takım elbisemi giyerim. Emekli olduktan sonra İzmir'de taksicilik yaptım. Orada da aynıydım.
Title
Berksun sözlerini şöyle sürdürdü: Aslında topumun böyle şeylere ihtiyacı var. Burada simitleri bitiremezsem gidip kahvehanenin önünde takım elbiseyle simit satıyorum. Kahvehanelerde beni 'kravatlı simitçimiz' diye bekliyorlar. Başka simitçiden almıyorlar. Eldivenlerimi takıyorum, peçeteyle birlikte isteyene veriyorum.
Title
TAKIM ELBİSEYLE İŞE GELEN BULAŞIKÇI: Berksun, takım elbise ve kravatın kendisi için bir hayat felsefesi olduğunu dile getirdi.
Title
Bursa'ya gelmeden önce Alanya'da bir otelde bulaşıkçılık yaptığını aktaran Berksun, Otel sahibiyle bir anımız oldu. Patron beni gördüğünde, 'Hoşgeldiniz, günaydın beyefendi' dedi. 'Hoşbulduk' dedim. 'Bir arzunuz var mı' diye sordu. 'Efendim ben burada çalışıyorum' dedim. Beni takım elbiseyle görünce şaşırdı. Daha sonra beni çağırttı ve 'Artık mutfaktan sen sorumlusun' dedi. diye konuştu.
Title
Bir simitçinin takım elbiseyle işini yapmasına herkesin farklı tepkiler verdiğini vurgulayan Berksun, Bazıları yan yan bakıyor. Bazıları da gerçekten başka simitçiden alacakken beni görünce benden almaya geliyor. Ben, 'Buyrun simit' diye seslendiğimde şaşırarak, dönüp 'Sen simitçi misin' diyor. ifadesini kullandı.
Title
Çarşı esnafından Coşkun Konuk da Berksun'u uzun zamandır tanıdığını belirterek, temizliği, titizliği, esnaflığı, müşterisine karşı davranışları, takım elbisesi ve kravatıyla, boyalı, pırıl pırıl ayakkabılarıyla her zaman sevilen biri olan Berksun'a uğramadan, simit almadan dükkanı açmadıklarını söyledi.
Title
Güne Kravatlı simitçinin Hayırlı işler temennisiyle başladıklarını dile getiren Konuk, Çarşı esnafından ziyade vatandaşlar da simit almayacak olsa bile dönüp tezgahın başına gelip ondan simit alır. Bir kere tanıştıktan sonra bir daha çarşıya gelip onu gördüğünde selam vermeden, simit almadan geçmezler. dedi.
Takım elbiseli kravatlı simitçi
Bursa'da her gün kravatı ve takım elbisesiyle geldiği seyyar arabasının başında simit satan 60 yaşındaki memur emeklisi Ahmet Berksun, şık kıyafeti ve kibar tavırlarıyla dikkati çekiyor, vatandaşların takdirini topluyor.

İsviçre keçisinin sütünden yaptığı kadayıf tatlısı yok satıyor
FOTOĞRAF 13
Title
İstanbul'da kadayıf tatlısı üreticisi olan Sinan Çamlı, 19 yıl önce Giresun'un Dereli İlçesi, Eğrianbar köyünde üretim atölyesi kurdu.
Title
Çamlı'nın oğulları Yasin ve Seçkin Çamlı da babasıyla çalışmaya başladı.
Title
Ürettikleri tatlıların pazar payını artırmak için çalışma yürüten iki kardeş, keçi sütüne yöneldi.
Title
Türkiye’den seçkin keçi ırklarından süt alan kardeşler, İsviçre'den getirdiği Saanen türü süt keçisinden elde ettikleri sütlerle kadayıf tatlısı üretti.
Title
'KEÇİ SÜTÜ ÇOK SAĞLIKLI' Keçilerin bakımını ve süt sağımını yapan Yasin Çamcı, bölgenin şartlarının keçi bakmaya uygun olduğunu belirterek sağlıklı bir ürün sunabilmek için anne sütüne en yakın olan keçi sütünü tercih ettiklerini söyledi.
Title
Çamcı, Günlük 20 kilo süt alıyoruz. 6 tanesini İsviçre’den diğerlerini ülkedeki ırklardan getirdik. Ancak şu anda İsviçre keçilerini damızlık olarak kullanmak istiyoruz. Elde ettiğimiz sütleri kadayıf, güllaç, salamura peynir ve yoğurt olarak değerlendiriyoruz. Keçi sütünün kullanılmasını sağlık sektörü onayladığı için taleplerimiz artıyor. Giresun’a her hafta dağıtım yapıyoruz. Birçok ile gönderiyoruz dedi.
Title
'AŞIRI TALEP GÖRÜYOR' Keçi sütlü kadayıfın daha sağlıklı olduğunu anlatan Çamcı, Aşırı talep görüyor, biz de bu imkanı halkımıza sunuyoruz. Türkiye’de keçi sütlü kadayıfı ve güllacı ilk yapan biz olduk. Bunu tadanlar enerjilerine enerji kattığını söyleyip talepte bulunuyorlar. Herkesin keçi sütlü kadayıf ve güllacı tatmalarını isterim diye konuştu.
Title
TALEPLERE YETİŞMEK İÇİN MAKİNE GELİŞTİRİLDİ Seçkin Çamcı da, taleplere yetişmek için makine geliştirdiklerini belirterek Bu makine için de patent girişimimiz oldu. Onun sonucu bekliyoruz. Bu süt çok sağlıklı ve anne sütüne en yakın süt durumunda. Bunu da değerlendirip kendi ürünlerimizde kullanıyoruz. Müşterilerimiz olumlu tepki alıyor ve talepleri yerine getiriyoruz ifadelerini kullandı.
Title
İsviçre keçisinin sütünden yaptığı kadayıf tatlısı yok satıyor
Title
İsviçre keçisinin sütünden yaptığı kadayıf tatlısı yok satıyor
Title
İsviçre keçisinin sütünden yaptığı kadayıf tatlısı yok satıyor
Title
İsviçre keçisinin sütünden yaptığı kadayıf tatlısı yok satıyor
Title
İsviçre keçisinin sütünden yaptığı kadayıf tatlısı yok satıyor
İsviçre keçisinin sütünden yaptığı kadayıf tatlısı yok satıyor
Giresun'un Dereli İlçesi, Eğriambar köyünde, Yasin ve Seçkin Çamcı, İsviçre'den getirdiği Saanen türü süt keçisinden elde ettikleri sütlerle kadayıf tatlısı üretti. Kısa sürede ünü ilçeyi aşan ve ülkeye yayılan kadayıf tatlısı, yoğun sipariş alıyor. Çamcı kardeşler, 15 olan keçi sayısını 300'e çıkararak elde edecekleri sütlerle kadayıf tatlısı üretimini artırmayı hedefliyor.

İş başvurusuna geldi, kuyruğu fırsata çevirdi
FOTOĞRAF 6
Title
Diyarbakır’da Büyükşehir Belediyesi, Devlet Personel Başkanlığı aracılığıyla 387 memur alınacağını duyurdu. Duyuru üzerine işsiz olan öğrenci ve vatandaşlar memur olmak için, başvuru merkezine akın etti.
Title
Başvurunun alındığı Büyükşehir Belediyesi Kongre Merkezi önünde yüzlerce metrelik kuyruk oluştu. Memurluk için başvuruya gelen Sinan Sarıca, uzun kuyruğu görüce işi ticarete döktü.
Title
Başvuruda zorunlu olan dosyalardan bulup başvuru merkezinin önünde satış yapmaya karar veren Sarıca, günde 300 dosya satıyor.
Title
Sarıca, 6 Mart’ta kadar sürecek olan başvuru kuyruğunu son güne kadar değerlendirmeyi düşündüğünü aktardı.
Title
TİCARET ZEKASI: Lisans mezunu olarak memur alımına başvurmak için gelen Sinan Sarıca, başvurudaki uzun kuyruğu görünce işi fırsata çevirdiğini söyledi.
Title
Sarıca, “İş başvurusuna geldim, uzun bir kuyruk görünce bu işi değerlendirip fırsata çevirelim dedim. İş başvurusu yapıldığı yerde dosya satmaya karar verdim. Tam dosya 4 lira, sade dosyayı ise 2 liradan satıyoruz. Bu işi ticaret zekası olarak değerlendirdik. 2 günde 300 tane dosya sattık, havanın durumuna bağlı çalışıyoruz. Yağmur yağarsa bizim işler de kesilir, yağmazsa böyle bereketli sıra olmaya devam ederse biz de satışa devam edeceğiz” dedi.
İş başvurusuna geldi, kuyruğu fırsata çevirdi
Diyarbakır'da Büyükşehir Belediyesi 387 memur alımı ilanına çıktı. İş ilanını duyan vatandaşlar, başvuru merkezi önünde yüzlerce metrelik kuyruk oluştururken, kuyruk sırasında memurluk için başvuruya gelen Sinan Sarıca kuyruk sırasını fırsata çevirdi.


Kıbrıs Rum tarafına sert kınama

Kıbrıs Rum tarafına sert kınama

​Dışişleri'nden KKTC bayrağının yakılmasına tepki.
MİT 18 sivili katleden teröristi paketledi

MİT 18 sivili katleden teröristi paketledi

​El Bab'da bombalı araç patlatan YPG'li terörist yakalandı.
Eski haline dönmesi için yeni karar

Eski haline dönmesi için yeni karar

​Dipsiz Göl'e su takviyesi yapılmayacak.
Çocuklarının gözü önünde öldürüldü

Çocuklarının gözü önünde öldürüldü

​Uzman çavuş ve eşinin katilinin kimliği şoke etti.
9 m2 dükkana<br>12 milyon lira bedel

9 m2 dükkana
12 milyon lira bedel

​Dünyanın en eski ve en büyük AVM'sinde yer alıyor.
Mehmet Avcı tutuklandı

Mehmet Avcı tutuklandı

Anıtkabir'de slogan atan gençlere iğrenç küfürler yağdırmıştı.
PKK/YPG'nin<br> kirli yüzü

PKK/YPG'nin
kirli yüzü

​Kilise, hastane ve okulları karargah ve mevzi yapmışlar.
30 milyon <br>euroluk teklif

30 milyon
euroluk teklif

Merih Demiral için kesenin ağzını açtılar.
Mehmetçik eli değdi

Mehmetçik eli değdi

Resulayn'da teröristlerin yakıp yıktığı hastanede sağlık hizmeti verilmeye başlandı.
15 bin <br>kişiye iş imkanı

15 bin
kişiye iş imkanı

​Tersane İstanbul bir yıl içinde hizmete girecek.

Frene sızarak<br>yangın çıkartıyor

Frene sızarak
yangın çıkartıyor

​Nissan 450 bin aracını geri çağırıyor.
Fiyatı 5 liraya düştü

Fiyatı 5 liraya düştü

Son yılların en bereketli sezonunu geçiriyor.
Belgesi olmayan çalıştırılmayacak

Belgesi olmayan çalıştırılmayacak

​Bakan Selçuk 26 meslek kolu için flaş gelişmeyi açıkladı.
Eylem hazırlığındaki 4 kardeş yakalandı

Eylem hazırlığındaki 4 kardeş yakalandı

​Şafak baskını ile yakalanan DEAŞ'lılar gözaltında.
Film gerçek oldu

Film gerçek oldu

​Yayladaki yıkım kararlarından sonra ilginç olay.
FETÖ’nün finans merkezi New Jersey

FETÖ’nün finans merkezi New Jersey

Toplanan paralar hapisteki örgüt üyelerinin ailelerine gönderiliyor.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.