|

Civic hibrit 2021’de geliyor

Honda Türkiye Otomobil ve Motosikletten Sorumlu Satış, Pazarlama ve Planlama Genel Müdür Yardımcısı Bülent Kılıçer, yeni CR-V’nin ilk kez 7 koltuk seçeneği sunduğunu söyledi. Kılıçer, yeni CR-V’nin şimdiye kadar üretilen en büyük kabine de sahip olduğunu belirtti. Dış görünümünden motoruna, iç tasarımından teknolojisine kadar birçok özelliği ile fark yaratan beşinci nesil CR-V, 265 bin liradan başlayan fiyatlara sahip olacak.

Yeni Şafak
04:00 - 15/10/2018 Pazartesi
Güncelleme: 00:52 - 15/10/2018 Pazartesi
Yeni Şafak
Takuya Tsumura - Bülent Kılıçer
Takuya Tsumura - Bülent Kılıçer

Türkiye’nin en büyük otomobil üreticilerinden Honda Civic modelinde hibrit üretime hazırlanıyor. Yeni CR-V modelinin lansmanında konuşan Honda Türkiye Başkanı Takuya Tsumura, markanın global gelecek vizyonu çerçevesinde dizeli sonlandıracağını ve 2021’de hibrit üretime yöneleceğini açıkladı.

DİZEL BİTECEK HİBRİT GELECEK

Honda markasının Avrupa’daki ikinci yatırım üssü olduklarına dikkat çeken Başkan Tsumura, “Fabrikaya kurulduğundan bu yana yaklaşık 3.1 milyarın üzerinde yatırım yaptık. 32 farklı ürün 59 versiyon geliştirdik ve 36 ülkeye ihracat yapıyoruz. Civic’in son jenerasyonu artık dizelle birlikte bitecek. Yeni versiyon hibrit olacak. 2021-2022 arasında Civic hibrit üretimi başlayacak. Bir başka modelimiz olan CR-V 1.5 litrelik turbo benzinli ile gelecek. 2019’da CR-V hibrit gelecek” açıklamasında bulundu.

OTOMOTİVE YENİ DESTEK BEKLİYORUZ

Honda Türkiye’nin düşen pazardaki satışlarınıda değerlendiren Başkan Takuya Tsumura, “26 bin 400 adetle Honda tarihinin en yüksek satışı 2017’de gerçekleşti. Bu yılda yüzde 29’luk artış oldu. Üretimimiz 2 vardiya devam ediyor. Gelecek yıl mevcut şartlar daha kötü bir hal alırsa o zaman farklı planlarımız var. 2019’da pazarın 400 bin adetlere kadar düşeceğini düşünüyoruz otomobil satışlarında. 25 bin adetlik üretimimizin 15 bin adedi iç piyasaya gidiyor. Gelecek dönemde otomobil satışları için yeni bir destek gelmesini istiyoruz. Türkiye pazarı 10 yıl önceye döndü. Bunun ne kadar süreceği belli değil. Şu anki şartlara göre plan çiziyoruz. Aralık ayından sonra işin rengi belli olacak” diye konuştu.

#​​Türkiye
#Honda Civic
6 yıl önce