Ekonomi Doğalgaza indirim geliyor

Doğalgaza indirim geliyor

Petrol fiyatlarındaki düşüş doğalgaza da yansıyor. Ocak ayından itibaren gazda yüzde 15'i bulan indirimler bekleniyor.

Haber Merkezi Diğer
Döviz kurundaki artışı doğalgaz fiyatlarına zam olarak yansıtmayan enerji yönetimi, indirim hazırlığı yapıyor. Petrol fiyatlarındaki hızlı düşüşün ardından doğalgaz fiyatlarının da gerilemesi üzerine indirim yapılabileceği belirtiliyor. BOTAŞ'ın yeni yılın ilk çeyreğinde doğalgaz fiyatlarında yüzde 10-15 civarında indirim yapabileceği dile getiriliyor.

ÜZERİNDE ÇALIŞILIYOR

Star'ın enerji yönetiminden alınan bilgilere dayandırdığı habere göre; BOTAŞ'ta doğalgaz fiyatlarına indirim yapılıp yapılamayacağı konusu masaya yatırılıyor. Petrol fiyatlarının doğalgaz fiyatlarına yansıması teknik verilerle analiz ediliyor. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı'ndan üst düzey bir yetkili, "Uluslararası piyasalarda petrol fiyatlarının düşmesiyle birlikte doğalgaz fiyatlarında da indirim meydana geldi. BOTAŞ fiyat pahalıyken aslında piyasada fiyatların yükselmesini önleyecek bir strateji yürüttü. Şimdi geçmişteki zararları telafi etme süreci var. Artık ciddi ciddi indirim konusu da gündeme gelebilir" dedi. BOTAŞ her ayın son günü, izleyen ayda doğalgaz fiyatlarının ne olacağına karar veriyor.
/**/

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.