Ekonomi Dolarda büyük düşüş

Dolar düşüyor (12 Ekim 2018 döviz fiyatları)

Dolarda büyük düşüş

Dün sert düşüş yaşayarak 5.91 seviyelerine kadar gerileyen dolar yeni güne de düşüşle başlayarak uzun bir aradan sonra 5.83 seviyesini test etti. Aynı saatte euro/TL ise 6.77 seviyesine geriledi.

Haber Merkezi Reuters
12 Ekim 2018 döviz fiyatları
12 Ekim 2018 döviz fiyatları

Dolar/TL güne, Türkiye'de yargılanan Amerikalı rahip Andrew Brunson'ın bugün yapılacak duruşması öncesinde dolar yeni güne düşüşle başlayarak en düşük olan 5.90 seviyesini test etti.

TL bu hafta dolar karşısında gelişmekte olan ülke para birimlerinden de daha iyi performans gösteriyor.

Geçen hafta 6.20'li seviyelerden tamamlayan dolar/TL hafta boyunca aşağı yönlü bir seyir izledi. Bankacılar küresel piyasalarda sert satış baskısının da yaşandığı bu hafta dolar/TL'deki düşüş sürecini Türkiye-ABD arasındaki gerginliğin azalabileceği beklentilerine bağladılar.

5,83'ü test etti

Brunson davası piyasalarda ABD Türkiye ilişkileri açısından yakından izleniyor. Duruşma öncesi dolar/TL 5.90'a kadar geriledi.

Dün akşam saatlerinde 6 civarında işlem gören dolar/TL bu sabah 17 Ağustos'tan beri ilk kez 5.90 seviyesini test ettikten sonra saat 09:10'da 5,83 seviyelerine kadar geriledi.

Aynı saatte euro/TL ise 6.77 seviyelerine indi.

İlk uçuş 31 Ekim’de
EKONOMİ
İlk uçuş 31 Ekim’de

Stokçulara ve fahiş fiyata ceza geliyor
GÜNDEM
Stokçulara ve fahiş fiyata ceza geliyor

Tarihi cari fazla
EKONOMİ
Tarihi cari fazla

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.