Ekonomi Ercan Memiş Üretim hacmimizi genişletiyoruz

Ercan Memiş: Üretim hacmimizi genişletiyoruz

Pandeminin etkisiyle küresel ölçekte bakliyata olan talebin hızla yükseldiğine dikkat çeken Tat Bakliyat Yönetim Kurulu Üyesi Ercan Memiş, üretim kapasitelerini 700 ton artırarak 3 bin 700 tona çıkaracaklarını açıkladı.

Haber Merkezi Yeni Şafak
Ercan Memiş: Üretim hacmimizi genişletiyoruz
Tat Bakliyat Yönetim Kurulu Üyesi Ercan Memiş

Türkiye’nin bakliyat ihracatının öncü markası Tat Bakliyat Yönetim Kurulu Üyesi Ercan Memiş, "2019 yılında toplam satışlarımızda yüzde 40’lık bir büyüme oranı yakaladık. Yılın sonuna doğru ihracatımız, 100 milyon dolar seviyesini geçti. Ayrıca yılı belirlediğimiz 350 bin ton üretim hedefine ulaşarak tamamladık" şeklinde konuştu.

82 ÜLKEYE İHRACAT YAPIYORUZ

Ayrıca 82 ülkeye ihracat yaptıklarını, yurtiçi ve dışı pazarlara pirinç, bulgur, nohut, mercimek fasulye olmak üzere 5 ana bakliyat grubuyla yan ürünler sunduklarını söyleyen Ercan Memiş, özellikle yurtdışında geniş bir coğrafyaya ürün temin ettiklerine dikkat çekti. Ortadoğu ve Avrupa ülkeleri başta olmak üzere Kuzey ve Güney Afrika, Orta ve Güneydoğu Asya’da 82 ülkeye ihracat yaptıklarını vurguladı.

Abone Ol Google News

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.