Ekonomi Erdoğan net konuştu Düştüğünü göreceksiniz

Erdoğan'dan dolar ve faiz açıklaması

Erdoğan net konuştu: Düştüğünü göreceksiniz

Azerbaycan ve Kıbrıs ziyareti sırasında gazetecilerin sorularını yanıtlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, dolar ve faizdeki yükselişe yönelik ''Birileri bu işi tırmandırmaya çalışsa da, bunun düştüğünü göreceksiniz. Bu kadar emin konuşuyorum.'' dedi.

Yeni Şafak
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan dolar ve faiz açıklaması...
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan dolar ve faiz açıklaması...

Azerbaycan ve Kıbrıs ziyareti sırasında gazetecilerin sorularını yanıtlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan kendisine yöneltilen, ''Siz kabineyi açıklamadan dolar kuru 4.50’ye kadar geriledi. Sonra 4.75’e fırlatıldı. Hazinenin ihalesinde faiz yüzde 20 civarında gerçekleşti. Yeni sistem başlarken negatif operasyon çekildiği kanaatinde misiniz?'' sorusuna cevap verdi.

''Birileri bu işi tırmandırmaya çalışsa da, bunun düştüğünü göreceksiniz. Bu kadar emin konuşuyorum.'' diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan şöyle konuştu;

''Yeminden sonra devir teslim başladı. Hazine ve Maliye Bakanımız elbette ne gerekiyorsa yapacaktır. Burada birçok enstrümanlarımız var. Önümüzdeki süreçte inanıyorum ki faizin de düştüğünü göreceğiz. Ben eminim, sadece devlet bankalarımız değil, özel bankalarımız da gerektiğinde taşın altına eline koyacaktır. Yüksek faiz, istihdamda düşüşü de beraberinde getirebiliyor. Yatırımcılar, gerçek girişimcilerin, yatırımlarını geliştirmeleri, istihdamlarını artırmaları, elbette kendilerine imkan sunulmasıyla mümkündür. Bu işi sadece devlet bankalarının sırtına yükleyemeyiz.''

Başkan Erdoğan yeni kabineyi ilk kez değerlendirdi
GÜNDEM
Başkan Erdoğan yeni kabineyi ilk kez değerlendirdi

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli açıklamalar
GÜNDEM
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli açıklamalar

/**/

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.