Ekonomi Fahiş fiyat artışına rekor ceza

Fahiş fiyat artışına rekor ceza

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, Reklam Kurulunun son toplantısında ürünlerdeki fahiş fiyat artışından dolayı 189 firmaya 9 milyon 147 bin 31 lira para cezası verilmesini kararlaştırıldı.

Haber Merkezi AA
Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan
Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan

Koronavirüsün Türkiye'de de görülmesinin ardından harekete geçen fırsatçılar, birçok üründe haksız fiyat artışına gitmişti. Vatandaşları mağdur eden fırsatçılar için harekete geçen yetkililer, o firmaları denetledi.

Maske ve kolonya üreticileri incelendi

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, 28 Şubat-25 Mart döneminde maske, kolonya, gıda gibi ürünlerin fiyatlarıyla ilgili 6 bin 448 firma ve 13 bin 280 ürünü denetlediklerini belirtti. Ürünlerde fahiş fiyat artışına izin verilmeyeceğini belirten Pekcan, "Reklam Kurulunun son toplantısında 189 firmaya 9 milyon 147 bin 31 lira para cezası verilmesi kararlaştırıldı" diye konuştu.

Rekabet Kurumu açıkladı: Gıdada fahiş fiyat artışı yapanlara ağır para cezası uygulanacak
EKONOMİ
Rekabet Kurumu açıkladı: Gıdada fahiş fiyat artışı yapanlara ağır para cezası uygulanacak
  • Bakan Pekcan, "Reklam Kurulunun bu ay yaptığı 2 toplantıda, haksız fiyat artışı nedeniyle 198 firmaya toplam 10 milyon 90 bin 60 lira para cezası uygulandı." ifadelerini kullandı.

Zabıtadan fahiş fiyat denetimi
EKONOMİ
Zabıtadan fahiş fiyat denetimi

Abone Ol Google News

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.