EkonomiFatsa OSB için 410 dönümlük arazi tamam

Fatsa OSB için 410 dönümlük arazi tamam

Fatsa Ticaret ve Sanayi Odası (FATSO) Başkanı Tayfun Karataş, Organize Sanayi Bölgesinin(OSB) büyütülmesi için uzun zamandır üzerinde çalışılan arazi alımı için yer sahipleriyle anlaşıldığını söyledi.

Haber Merkeziİhlas
 410 dönümlük alan için mutabakat sağlandı.
410 dönümlük alan için mutabakat sağlandı.

FATSO Başkanı Tayfun Karataş konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Fatsa OSB’mizin büyüme alanı için yaklaşık 410 dönümlük alan arazi sahipleri anlaşılarak mutabakat imzalanmıştır. Geriye kalan yaklaşık 500 dönümlük araziler için en yakın zamanda anlaşarak bölgemize kazandıracağız. Rabbim inşallah tamamına erdirir. OSB’ye çok önem veriyoruz. Çok sayıda vatandaşımız orada çalışıyor. Ekonomik olarak da ilçemizin en önemli geçim kaynağı haline gelmiştir. Vatandaşlarımız artık çalışıyor ve ekonomik hareketlilik tüm Fatsa’ya yansıyor. Fatsa ilçemiz sanayi anlamında adını duyuracaktır. Bundan sonraki süreçte yatırım kapsamına alınan organize sanayi bölgelerinin bütçe ayrılarak projenin gerçekleştirilmesi sağlanacaktır. Ordu ilinde OSB anlamında gelişmeler var. Bu kapsamda yeri OSB yerleri bulup ekonomiyi devamlı hareketli halde tutmalıyız. Devamlı üretim yapmak hedefimiz olmalıdır” diye konuştu.

Çiftlik Bank'tan sonra Sütbank
Ekonomi

Çiftlik Bank'tan sonra Sütbank

2007 yılında kurulan ve bin 300 üyeden 120 milyon lira toplayıp düzenli süt parası ödemeyi vaat eden Sütbank’ta işler yürümedi. İki yıldır süt parası alamayan üyeler Emekli Albay Kılıç liderliğinde yönetimi devraldı ama 4500 hayvandan geriye 900 kaldı. Kalan hayvanlar ve tesisin de icra yolu ile satışı gündemde.
Gelin adayı vekilin davetiyesinde Afrin notu
Gündem

Gelin adayı vekilin davetiyesinde Afrin notu

Meclis’te tanıştığı bürokrat Uğur Yalçın ile gelecek hafta dünya evine girmeye hazırlanan AK Parti İstanbul Milletvekili Fatma Benli, davetlilerin çiçek göndermek yerine Mehmetçik Vakfı’na bağış yapmasını istedi.
Dudak uçuklatan boşanma protokolü Meclis gündeminde
Gündem

Dudak uçuklatan boşanma protokolü Meclis gündeminde

CHP Ankara Milletvekili Murat Emir, Genç İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Genç’in oğlu Murat Genç ile eşi Nazan Genç’in milyonluk boşanma protokolüyle ilgili iddiaları Meclis gündemine taşıdı. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun yanıtlaması istemiyle soru önergesi veren Emir, Murat Genç’in eşine boşanma yoluyla bir servet ödemesinin, mal kaçırma amacıyla yapıldığı iddialarını sordu.
Bin polis geliyor
Dünya

Bin polis geliyor

Afrin merkezinde güvenliği yakında yerli polisler sağlayacak. Gaziantep’teki Afrin kongresinde belirlenen 30 kişilik yerel mecliste yer alan Abdülaziz Temo, Türkiye’nin ilk etapta bin kişiyi polis olarak eğiteceğini açıkladı.
Bu görüntü Mars’ta yaşam tartışmalarını yeniden alevlendirdi
Teknoloji

Bu görüntü Mars’ta yaşam tartışmalarını yeniden alevlendirdi

NASA'nın Mars'ta bulunan keşif aracı Curiosity, Dünya'ya yeni bir görüntü yolladı. Fakat görüntü öyle tuhaf bir şekli içinde barındırıyordu ki 'Mars'ta yaşam' tartışmaları yeniden alevlendi.