Ekonomi Gümrük muhafaza göz açtırmadı

'Gümrük muhafaza' göz açtırmadı

Gümrük muhafaza ekipleri, kaçakçılara göz açtırmıyor. Bu yıl gerçekleştirilen yaklaşık 3 bin operasyonla 1,4 milyar liralık kaçakçılık önlendi. Yeni uygulama ile bagajların üç boyutlu tomogrofisi çekilerek çantadaki her şey en ince ayrıntısına kadar görülüyor. Girişine izin verilmeyen eşyalar arasında akaryakıt, araç, tekstil, tibbi ürün ve elektronik eşya öne çıkıyor.

Haber Merkezi Yeni Şafak
Gümrük muhafaza ekipleri
Gümrük muhafaza ekipleri

Gümrük muhafaza ekiplerince, bu yıl gerçekleştirilen operasyonlarla 1,4 milyar liralık kaçakçılık önlendi. Ticaret Bakanlığı verilerine göre, Gümrükler Muhafaza Genel Müdürlüğü ekipleri tarafından yapılan başarılı operasyonlarla kaçakçılara göz açtırılmadı.

Bir buçuk milyar liralık kaçak mala el konuldu

  • Gümrük muhafaza ekiplerinin yıl başından temmuz ayı sonuna kadar düzenlediği operasyonlarda, aralarında uyuşturucu, akaryakıt, araç, gıda, değerli madenler ve tarihi eserlerin bulunduğu yüksek miktarda kaçak eşyaya el konuldu. Yaklaşık 3 bin operasyonda, ülkeye kaçak yollarla getirilmeye çalışıldığı için el konulan eşyaların toplam değeri 1 milyar 423 milyon 726 bin lirayı buldu. Gümrüklerde yaklaşık 78 milyon 545 bin lira değerinde akaryakıt, 158 milyon 873 bin lira değerinde araç, 152 milyon 775 bin lira değerinde çeşitli eşya ve 109 milyon 400 bin lira değerinde tekstil ürünü ele geçirildi.

EKONOMİ
40 projenin inşaatı başladı
Abone Ol Google News

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.