Ekonomi Hac ve umre zirvesinde hedef 500 milyon

Hac ve umre zirvesinde hedef 500 milyon $

Türkiye’den kutsal topraklara giden vatandaşların sayısı her yıl giderek artıyor. Hal böyle olunca alanda yapılan çalışmalar da büyük önem taşıyor.

Haber Merkezi Yeni Şafak
Zirve Koordinatörü İlyas Say

Fotoğraf: Sedat Özkömeç
Zirve Koordinatörü İlyas Say Fotoğraf: Sedat Özkömeç

Bu yıl ilki düzenlenen "Uluslararası Hac, Umre ve Turizm Hizmetleri Zirvesi", bugün İstanbul’da başlıyor. Yarında sürecek olan zirveye farklı İslam ülkelerinden çok sayıda firma katılarak, ortaklık ve iş birliği anlaşmaları için kapı aralayacak. Yurtdışından 450, Türkiye'den ise; 190 katılımcı firmanın yer alacağını belirten Zirve Koordinatörü İlyas Say, organizasyonun 500 milyon dolarlık bir ticaret hacmi oluşturmayı hedeflediklerini söyledi.

FİYATLAR DÜŞECEK

700 katılımcı firmanın rekabeti de beraberinde getireceğini aktaran Say, bu durumun fiyatların düşmesine neden olacağını kaydetti. Hac ve umre turizminin önemli olduğuna vurgu yapan Say, ''Bu yıl 80 bin kişinin hac ibadeti için 100 binin üzerinde kişinin ise umre için Suudi Arabistan'a gitmesini bekliyoruz'' ifadesini kullandı.

Yerli mama üretimi suistimal edildi
EKONOMİ
Yerli mama üretimi suistimal edildi

Korumacılık salgına dönüşebilir
EKONOMİ
Korumacılık salgına dönüşebilir

Kurban kesimine
Diyanet denetimi
GÜNDEM
Kurban kesimine Diyanet denetimi

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.