Ekonomi i20ye çift renk yatırımı

​i20 yılda 33 bin adet üretilecek

i20'ye çift renk yatırımı

Hyundai Assan, yıllık 230 bin adet üretim kapasiteli fabrikasına yeni bir yatırım daha yaptı. Geliştirilen boya bölümü, siyah tavan rengine sahip çift renkli i20’leri üretmeye başladı.

Haber Merkezi Yeni Şafak
​i20 yılda 33 bin adet üretilecek
​i20 yılda 33 bin adet üretilecek

Yeni boya bölümüne eklenen siyah tavan rengi uygulaması, i20 ve i20 Active modellerini daha şık ve daha sportif hale getiriyor.

Yılda 33 bin adet üretilecek olan çift renkli i20 modelleri Avrupa’dan gelen talepleri fazlasıyla karşılayacak ve daha sonra iç pazarda da satışa sunulacak. Boya hattında 11 farklı renk seçeneği bulunurken ayrıca direkler, tavan, karkas ve bagaj kapağı üst bölgeleri de en son teknoloji robotlarla siyah renge boyanabiliyor.

SAATTE 36 ARAÇ BOYANIYOR

İlk olarak 1997 yılında üretime başlayan fabrikanın boya bölümü, bugünkü son yatırımla beraber toplam 24.200 metrekarelik alana ulaştı. Ayrıca toplam 351 personelin görev aldığı bölümde 49 adet robot bulunuyor. Saatte 36 adet araç boyayabilen hatta 63 adet de istasyon bulunuyor. Fabrikada ayrıca, araçları ve personelleri aynı anda taşıyabilen bir konveyör sistemi de yapıldı. Bu konveyör sistemi, dünyadaki bütün Hyundai fabrikalarındaki mastik hatları arasında ilk kez Türkiye’de kuruldu. Mastik uygulamasından sonra araçların iç kısmına titreşim önleyici pedler yerleştiriliyor.

2. el araçta
dosta öncelik
EKONOMİ
2. el araçta dosta öncelik

Mercedes’e hizmet ödülü
EKONOMİ
Mercedes’e hizmet ödülü

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.