Ekonomi Karar yasalaştı İkinci el araç satışında 6 ay ve 6 bin km şartı

Karar yasalaştı: İkinci el araç satışında 6 ay ve 6 bin km şartı

Ticaret Bakanlığının ikinci el otomobil ve arazi taşıtlarının satışına yönelik düzenlemesi yürürlüğe girdi. İkinci el otomobil satışı, ilk tescil tarihinden itibaren 6 ay ve 6 bin kilometre geçmedikçe 1 Temmuz 2023 tarihinden önce doğrudan veya dolaylı olarak yapılamayacak.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi Yeni Şafak
İkinci el otomobil satışıyla ilgili son dakika kararı! Resmi Gazetede yayımlandı: İşte yeni şartlar
Arşiv

Bakanlık tarafından hazırlanan İkinci El Motorlu Kara Taşıtlarının Ticareti Hakkında Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik, Resmi Gazete'de yayımlandı.

  • Buna göre, ikinci el kara taşıtı ticaretiyle iştigal edenler, otomobil ve arazi taşıtlarının pazarlanmasını veya satışını, ilk tescil tarihinden itibaren 6 ay ve 6 bin kilometre geçmedikçe 1 Temmuz 2023 tarihinden önce doğrudan veya dolaylı olarak yapamayacak. Bakanlık, bu tarihi 6 aya kadar uzatmaya yetkili olacak.

İkinci el motorlu kara taşıtı ticaretiyle iştigal edenler adına bu düzenlemenin yürürlüğe girdiği tarihten önce tescil edilen otomobil ve arazi taşıtlarının ise 15 Eylül 2022 tarihine kadar pazarlanması veya satılması mümkün olacak.

Yönetmelik hükümlerini Ticaret Bakanı yürütecek.

Otoda piyasa böyle bozuluyor: Araç topla fiyatları yükselt
EKONOMİ
Otoda piyasa böyle bozuluyor: Araç topla fiyatları yükselt

İkinci el oto satışları azaldı: fiyatlar değişmedi
EKONOMİ
İkinci el oto satışları azaldı: fiyatlar değişmedi

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.