Ekonomi İş insanı Hakan Bahçeci Dubaide hayatını kaybetti

İş insanı Hakan Bahçeci Dubai'de hayatını kaybetti

DMCC’nin kurucusu ve CEO’su Hakan Bahçeci, şüpheli bir şekilde hayatını kaybetti. Dört çocuk babası Hakan Bahçeci'nin (51), Duabi’deki evinde sabah saatlerinde kalp krizi geçirerek yaşamını yitirdiği belirtildi. Bahçeci’nin cenazesinin, Mersin veya eşinin memleketi olan Bolu’da toprağa verilmesinin planlandığı öğrenildi.

Haber Merkezi Yeni Şafak
Hakan Bahçeci
Hakan Bahçeci

Dünya Bakliyat Konfederasyonu Yüksek İstişare Kurulu Üyesi ve Hakan Agro Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Bahçeci'nin bu sabah Dubai’de geçirdiği kalp krizi sonrasında hayatını kaybettiği belirtildi.

  • 51 yaşında vefat eden Hakan Bahçeci’nin acı kaybı uluslararası gıda ticareti sektörünü ve yakınlarını yasa boğdu.

Bahçeci’nin naaşı Dubai’deki işlemlerin ardından özel uçakla Türkiye’ye getirilecek.

Hakan Bahçeci kimdir?

1989 yılında Mersin’de kurduğu Hakan Gıda şirketini 1996'da Dubai’ye taşıyan Hakan Bahçeci, Hakan Agro markasıyla 6 kıtada yılda toplam 6 milyon ton ticaret hacmine ulaşarak dünya gıda piyasasında etkin bir konuma sahip olmayı başarmıştı.

  • 32 senedir tarım ürünleri ticareti ve tedarik zinciri yönetimi alanında aktif rol oynayan Hakan Bahçeci’nin kurucusu olduğu Dubai merkezli Hakan Agro şirketi, 24 ülkede ofis veya tesisleri bulunan çok uluslu bir tarımsal emtia tedarik şirketi olarak faaliyetlerini sürdürüyor. Şirket bünyesinde 1500 kişi çalışıyor.

Hakan Bahçeci, 2011-2015 yılları arasında Dünya Bakliyat Konfederasyonu (GPC/CICILS IPTIC) Başkanlığı, Tahıl ve Yem Ticareti Derneği (GAFTA) Yönetim Kurulu Üyeliği, Dünya Gıda Güvenliği Komitesi Üyeliği, International Agri Food Network Başkanlığı ve BM'de Özel Sektör Mekanizması Başkanlığı görevlerini de üstlenmişti.

  • Hakan Bahçeci, ayrıca 2011-2017 yılları arasında Dubai Türk İş Konseyi Başkanlığını da yürütmüştü. 1969 doğumlu Hakan Bahçeci, evli ve 4 çocuk babasıydı.
Abone Ol Google News

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.