Ekonomi İşçi sendikaları 1 Mayısa hazır

İşçi sendikaları 1 Mayıs’a hazır

İşçi ve memur konfederasyonları, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü farklı şehirlerde kutlamalar yapacak. Türk-İş Kocaeli’de, Hak-İş ve Memur-Sen Şanlıurfa’da, Türkiye Kamu-Sen Samsun’da program düzenlerken, DİSK ve KESK’in tercihi İstanbul oldu.

Haber Merkezi Yeni Şafak
Sendikalar, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü kutlamaları için çeşitli pankartlarla yürüyüş düzenleyecek.
Sendikalar, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü kutlamaları için çeşitli pankartlarla yürüyüş düzenleyecek.

İşçi ve memur konfederasyonları, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü kutlamaları kapsamında farklı şehirlerde kitlesel etkinlikler düzenleyecek. Türk-İş Kocaeli'de, Hak-İş ve Memur-Sen ortaklaşa Şanlıurfa'da, Türkiye Kamu-Sen Samsun'da 1 Mayıs programı organize ederken, DİSK ve KESK'in tercihi de İstanbul oldu.

HAK-İŞ ŞANLIURFA'DA KUTLAMA YAPACAK

Zeytin Dalı Harekatı'na katılan Mehmetçik'e destek için geçen yıl 1 Mayıs'ı Hatay'da kutlayan Türk-İş, bu yıl başta kıdem tazminatı olmak üzere çalışma hayatının sorunlarını gündeme taşımak için programını, işçilerin yoğun yaşadığı Kocaeli'de düzenleyecek. Geçen yıl 1 Mayıs'ta Adana'da olan Hak-İş ve Kocaeli'de bulunan Memur-Sen bu yıl ortak kutlama yapacak. Daha önceki senelerde de birlikte kutlama programları düzenleyen iki konfederasyon, bu yıl 1 Mayıs'ta kitlesel şekilde Şanlıurfa'da olacak.

DİSK VE KESK İSTANBUL'U İSTİYOR

1 Mayıs'ı İstanbul'da çeşitli sivil toplum kuruluşu ve meslek örgütleriyle kutlama geleneğini sürdüren DİSK ve KESK, bu yıl da programını aynı şehirde yapmayı planlıyor. Geçen yıl Maltepe miting alanında 1 Mayıs'ı kutlayan konfederasyonlar, bu yıl Taksim Meydanı'nda olmak için talepte bulundu.

Geçen yıl 1 Mayıs'ta Anıtkabir'de Mustafa Kemal Atatürk'ün huzuruna çıkan Türkiye Kamu-Sen ise bu yıl Milli Mücadele'nin başlangıcı 19 Mayıs 1919'un 100. yılı dolayısıyla, programını Samsun'da düzenleyecek.

THY’de üç yıllık toplu sözleşme
EKONOMİ
THY’de üç yıllık toplu sözleşme

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.