Ekonomi İsmail Demir METE hedefi 12den vuracak

İsmail Demir: METE hedefi 12'den vuracak

Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, Roketsan tarafından geliştirilen ve testleri süren Lazer Güdümlü Füze Sistemi'nin (METE), güvenlik güçlerine sahada önemli avantaj sağlayacağını ve hedefi 12'den vuracağını açıkladı.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi DHA
İsmail Demir: METE hedefi 12den vuracak
METE füzesine Mete Gazoz'un adı verildi.

Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, yaptığı açıklamada, savunma sanayinin, güvenlik güçlerinin sahadaki her türlü ihtiyacına yerli ve milli çözümler geliştirmeye devam ettiğini bildirdi.

Demir, "Roketsan tarafından geliştirilen ve testleri süren METE de bu projelerden biri. Tek personel tarafından bombaatar ile ateşlenebilecek METE, hafifliği ve küçük boyutu ile mini İnsansız Hava Araçları (İHA), İnsansız Kara Araçları (İKA) ve İnsansız Deniz Araçlarına (İDA) entegre edilebilecek şekilde tasarlandı. Güvenlik güçlerimize sahada önemli avantaj sağlayacak METE füzemiz, Olimpiyat Şampiyonu okçumuz Mete Gazoz gibi hedefi 12’den vuracak" dedi.

Öte yandan, Roketsan tarafından geliştirilen Lazer Güdümlü Mini Füze Sistemi'ne 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları'nda şampiyon olarak Türkiye'ye tarihinde okçulukta ilk madalyasını kazandıran milli sporcu Mete Gazoz’un ismi verilmişti.

Milli okçumuz Mete Gazoz tarih yazdı: İşte altın madalyayı getiren o atış
OYNAT 00:29
Milli okçumuz Mete Gazoz tarih yazdı: İşte altın madalyayı getiren o atış
2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları'nda final maçında milli okçumuz Mete Gazoz, İtalyan Mauro Nespoli'yi yenerek şampiyon oldu.

22 yaşındaki sporcumuz, Olimpiyat tarihimizin ilk şampiyon okçusu olarak altın madalyayı boynuna geçirdi.


İlk görev tamam: İnsansız hava aracı 'BAHA' sınırdaki testi başarıyla geçti
EKONOMİ
İlk görev tamam: İnsansız hava aracı 'BAHA' sınırdaki testi başarıyla geçti

Yerli mini İHA ailesinin yeni üyesi yolda: BOYGA geliyor
EKONOMİ
Yerli mini İHA ailesinin yeni üyesi yolda: BOYGA geliyor

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.