EkonomiKatmercilerin PUSAT ilgisi

Katmerciler’in PUSAT ilgisi

TÜMOSAN’ın hafif zırhlı askeri aracı PUSAT ilk kez görücüye çıktığı IDEF’te sektör aktörlerinin ilgisini çekti. Yüzde 100 milli motorla öne çıkan PUSAT’ı inceleyen Katmerciler Holding Yönetim Kurulu Üyeleri Furkan Katmerci ve İsmail Katmerci, işbirliği teklifinde bulundu. TÜMOSAN Yönetim Kurulu Başkanı Nuri Albayrak 800 ve bin beygire kadar ulaşan motor üretme çalışmalarının sürdüğünü kaydetti. Nuri Albayrak, Türk savunma kurum ve kuruluşları ile dirsek temasında olduklarını yakın bir dönemde yeni çalışmaların olacağının altını çizdi.

Murat PalavarYeni Şafak
PUSAT’a milli işbirliği teklifi
PUSAT’a milli işbirliği teklifi

TÜMOSAN PUSAT’a ilgi sürüyor. IDEF Savunma Fuarı ile ilk kez görücüye çıkan PUSAT için ikili görüşmeler artarak sürüyor. Dünyanın birçok ülkesinden gelen askeri ataşe ve yöneticiler TÜMOSAN standında incelemelerde bulundu. PUSAT’a gösterilen ilgi bununla da sınırlı kalmadı. Savunma sanayiine yaptığı araçlarla adından söz ettiren Katmerciler Holding Yönetim Kurulu Üyeleri PUSAT’ı inceledi. Holdingin Yönetim Kurulu Bakanı İsmail Katmerci işbirliği çağrısı yaptı.

PUSAT’ın önemli bir çalışma olduğunu kaydeden İsmail Katmerci, PUSAT’ta kullanılan motoru kendi araçlarında kullanabileceklerini söyledi. Katmerciler Holding; Emniyete yaptığı TOMA’lar ile tanınıyor. Holding birçok askeri ve sivil zırhlı araç üretiyor. Görüşmede Furkan Katmerci de yer aldı.

TÜMOSAN Yönetim Kurulu Başkanı Nuri Albayrak PUSAT’ta kullanılan yerli motor ile milli savunma sanayiinin ilgilendiğini yakın bir dönemde somut gelişmelerin yaşanacağını söyledi. Nuri Albayrak PUSAT’ın motor, gövde güç grubu ve aks grubu ile yerli ve Türk mühendislerinin bir eseri olduğunu söyledi.

800 BEYGİR MOTOR ÇALIŞMASI SÜRÜYOR

Albayrak, PUSAT’ta kullanılan motorun diğer askeri sivil zırhlı araç üreten firmalar tarafından da kullanılabileceğini kaydetti. PUSAT’ta 230 beygir motor kullanıldığını söyleyen Albayrak çift turbo takıldığı zaman 420 beygire kadar motorun çıkabildiğini kaydetti. Şu anda motoru 600 ve 800 ve bin beygir gücüne kadar geliştirme çalışmalarının devam ettiğini kaydeden Albayrak, “Türk savunma kurum ve kuruluşlarının bu noktada bir talepleri var. Yakın dönemde çalışmalar yapacağız” dedi.

Türkiye'nin yüzde 100 yerli zırhlı aracı: TÜMOSAN PUSAT
OYNAT03:32
Türkiye'nin yüzde 100 yerli zırhlı aracı: TÜMOSAN PUSAT
TÜMOSAN mühendisleri tarafından yüzde 100 yerli olarak tasarlanıp üretilen TÜMOSAN PUSAT, milli motor, şanzıman, güç aktarma, süspansiyon ve elektronik sistemleri IDEF fuarında 8 numaralı HALL'de yerini aldı. PUSAT'ın tanıtım videosu TÜMOSAN'ın kendi youtube kanalında yayınlandı.

Nuri Albayrak: PUSAT yüzde 100 yerli üretildi
OYNAT05:08
Nuri Albayrak: PUSAT yüzde 100 yerli üretildi
Savunma Sanayi Fuarı'nda, TÜMOSAN mühendisleri tarafından yüzde 100 yerli olarak tasarlanıp üretilen PUSAT'ın içinden yaptığımız canlı yayında Albayrak Grubu Yönetim Kurulu üyesi Nuri Albayrak üretim sürecini ve savunma yatırımlarını değerlendirdi.

Gövde gösterisi
GÜNDEM
Gövde gösterisi

ÖNERİLEN VİDEOLAR
Afrin’e süpürme harekâtı
ABD'nin PYD-YPG ile Suriye'de oluşturmaya çalıştığı terör koridorunun en önemli merkezlerinden Afrin, Türkiye'nin operasyon menzilinde. Türkiye, Fırat Kalkanı ardından kritik bir müdahaleye daha hazırlanıyor. Türkiye'nin operasyona hazırlandığı Afrin'in önemi nedir ve operasyonun nasıl gerçekleşecek?


Öğrenme güçlüğü çekti milyar dolarlar kazandı
67 yıllık hayatına birçok başarıyı sığdıran Richard Branson'a disleksi 5.1 milyar dolar kazandırdı. Branson'ın hayatını Dönüm Noktası'nda ele aldık...


Bu makine şeritleri kendi kendine boyuyor
Şerit boyama makinesi üreten Stim firmasının Kontur 700 isimli modeli herhangi bir sürücüye ihtiyaç duymadan şeritleri boyuyor.
Bunu Gördünüz Mü? Böyle duran top organizasyonu görülmedi
Dünyanın en saçma duran top organizasyonu, Dortmund'lu yıldızın oğlunu ağlatması ve daha fazlası... Tuğçe'nin sunumuyla 'Bunu Gördünüz Mü?'


Katar Şeyhi esir alındı!
Haziran ayından bu yana Katar'a karşı büyük bir ambargo başlayan Arap ülkelerinin arasında bulunan Birleşik Arap Emirlikleri, Katar'daki kraliyet ailesinden Şeyh Abdullah El-Sani'yi esir aldı. El-Sani yayınladığı videoda, başına bir iş gelirse sorumlusunun Abudabi Veliahtı olduğunu söyledi.
ABD’li uzman: Dünyanın yeni katilleri biziz
ABD'li medya uzmanı ve aktivist Jerry Day, Amerika'nın özellikle Ortadoğu ülkelerine yaptığı müdahalesine ve bu müdahalelerin hiçbir yasal gerekçeye dayanmadığına dikkat çekerek, ''ABD, uluslararası tüm anlaşmaları ihlal etti, Müslüman ülkeleri bombaladı, insanları öldürdü. Bu yüzden gittikçe yalnızlaştı. Bir gün sonumuz, İkinci Dünya savaşı sonrası Almanlar gibi olacak. Dünyanın yeni katilleri biziz'' şeklinde konuştu.
Filistinli çocuktan en samimi ‘İsrail’ boykotu
Kudüs'te yaşayan Filistinli küçük bir çocuk, markette alışveriş yaparken babasının şaşırtmacasına rağmen İsrail üretimi ürünleri almıyor. İsrail ürünlerini boykot eden sevimli çocuk, “Hayır o İsrail malı” diyerek diğer ürünü alıyor.
'Sakallı olduğu için' saldırıya uğradı!
Kolombiyalı bir adamın 'sakallı olduğu için' hakaret ve saldırıya uğraması, ABD'de yükselen İslamofobiyi gözler önüne serdi.

Kritik yıl 2019 öncesi milli adım
Cumhurbaşkanlığı sistemi Türk siyasetini yeniden şekillendiriyor. Bunun ilk işareti de AK Parti ile MHP arasındaki 'Milli İttifak' görüşmeleri oldu.
Yaralı Yüz: Franck Ribery
2 yaşında geçirdiği ve hayatı boyunca yüzünde izini taşıyacağı kaza, 23 yaşında Müslüman oluşu... Bilinmeyen yönleriyle Fransız yıldız Ribery'nin hayatındaki dönüm noktaları...


Filistinli Emel artık özgür...
İsrail'in hapse attığı 17 yaşındaki Filistinli Emel'in 1,5 yıllık hapis cezasının ardından özgürlüğe ve ailesine kavuştuğu o anlar…
"Karşınızda ne Osmanlı'nın hasta adamı ne Cumhuriyetin çömez devleti var!"
43. Muhtarlar Toplantısı'nda Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nden tüm dünyaya mesaj verdi.
Muhalifler 20 Esed askerini esir aldı
Türkiye, İran ve Rusya'nın girişimiyle ilan edilen 'çatışmasızlık' bölgelerinden İdlib'de yoğun çatışmalar yaşanıyor. Muhalifler, çatışmalar sırasında Esed rejimi saflarındaki 20 Şii milisi esir aldı.
İsrail zulmünün kurbanı: 15 yaşındaki Muhammed
İsrail askerlerinin başından yaraladığı Filistinli Muhammed Tamimi, yaşadıklarını anlattı. 6 saat ameliyatta kalan Tamimi, 6 ay boyu okula gidemeyecek. Muhammed Tamimi, Filistin direnişinin sembollerinden Ahed'in kuzeni...


İzinsiz aldıkları ekmeklerin parasını bırakıp helallik istediler
Bilecik'te, bir bakkalın dolabından izinsiz ekmek alan öğrencilerin daha sonra para bırakıp yazdıkları notla helallik istemeleri, iş yeri sahibine duygulu anlar yaşattı.
Bunu Gördünüz Mü? Rüzgara karşı paslaşan çılgın genç
Kayserispor'un hocası Sumudica, rüzgarla paslaşan çılgın genç ve çok daha fazlası Tuğçe'nin sunumuyla Bunu Gördünüz Mü?'de...
Oğlunun katilini affeden anne herkesi ağlattı
Suliman Abdu'l Mutakallim isimli genç, sadece 60 dolar için öldürüldü. ABD'de yaşanan olay sonrası Suliman'ın annesi, katili affettiğini açıkladı. Yüreği yanan bir annenin duygulandıran konuşmasında söyledikleri, mahkemedekileri de ağlattı…
Venezuela zor durumda
Ekonomik krizden dolayı halkın temel ihtiyaçlarını karşılamakta zorlandığı Venezuela'da yağma olayları başladı.
Dünyaca ünlü isimlerden İsrail'e boykot!
2004 yılında başlatılan İsrail'e karşı kültür boykotuna dünyaca ünlü birçok isim destek verdi. İsrail'in Filistin işgali ünlü sanatçılar tarafından bu hareketle boykot ediliyor.
Erdoğan’ın Türkiye tarifi: Türkiye demek…
Cumhurbaşkanı Erdoğan, grup toplantısında dinleyenleri coşkulandıran ve duygulandıran bir Türkiye tarifi yaptı. Erdoğan'ın konuşması alkışlarla karşılık buldu.