EkonomiKatmercilerin PUSAT ilgisi

Katmerciler’in PUSAT ilgisi

TÜMOSAN’ın hafif zırhlı askeri aracı PUSAT ilk kez görücüye çıktığı IDEF’te sektör aktörlerinin ilgisini çekti. Yüzde 100 milli motorla öne çıkan PUSAT’ı inceleyen Katmerciler Holding Yönetim Kurulu Üyeleri Furkan Katmerci ve İsmail Katmerci, işbirliği teklifinde bulundu. TÜMOSAN Yönetim Kurulu Başkanı Nuri Albayrak 800 ve bin beygire kadar ulaşan motor üretme çalışmalarının sürdüğünü kaydetti. Nuri Albayrak, Türk savunma kurum ve kuruluşları ile dirsek temasında olduklarını yakın bir dönemde yeni çalışmaların olacağının altını çizdi.

Murat PalavarYeni Şafak
PUSAT’a milli işbirliği teklifi
PUSAT’a milli işbirliği teklifi

TÜMOSAN PUSAT’a ilgi sürüyor. IDEF Savunma Fuarı ile ilk kez görücüye çıkan PUSAT için ikili görüşmeler artarak sürüyor. Dünyanın birçok ülkesinden gelen askeri ataşe ve yöneticiler TÜMOSAN standında incelemelerde bulundu. PUSAT’a gösterilen ilgi bununla da sınırlı kalmadı. Savunma sanayiine yaptığı araçlarla adından söz ettiren Katmerciler Holding Yönetim Kurulu Üyeleri PUSAT’ı inceledi. Holdingin Yönetim Kurulu Bakanı İsmail Katmerci işbirliği çağrısı yaptı.

PUSAT’ın önemli bir çalışma olduğunu kaydeden İsmail Katmerci, PUSAT’ta kullanılan motoru kendi araçlarında kullanabileceklerini söyledi. Katmerciler Holding; Emniyete yaptığı TOMA’lar ile tanınıyor. Holding birçok askeri ve sivil zırhlı araç üretiyor. Görüşmede Furkan Katmerci de yer aldı.

TÜMOSAN Yönetim Kurulu Başkanı Nuri Albayrak PUSAT’ta kullanılan yerli motor ile milli savunma sanayiinin ilgilendiğini yakın bir dönemde somut gelişmelerin yaşanacağını söyledi. Nuri Albayrak PUSAT’ın motor, gövde güç grubu ve aks grubu ile yerli ve Türk mühendislerinin bir eseri olduğunu söyledi.

800 BEYGİR MOTOR ÇALIŞMASI SÜRÜYOR

Albayrak, PUSAT’ta kullanılan motorun diğer askeri sivil zırhlı araç üreten firmalar tarafından da kullanılabileceğini kaydetti. PUSAT’ta 230 beygir motor kullanıldığını söyleyen Albayrak çift turbo takıldığı zaman 420 beygire kadar motorun çıkabildiğini kaydetti. Şu anda motoru 600 ve 800 ve bin beygir gücüne kadar geliştirme çalışmalarının devam ettiğini kaydeden Albayrak, “Türk savunma kurum ve kuruluşlarının bu noktada bir talepleri var. Yakın dönemde çalışmalar yapacağız” dedi.

Türkiye'nin yüzde 100 yerli zırhlı aracı: TÜMOSAN PUSAT
OYNAT03:32
Türkiye'nin yüzde 100 yerli zırhlı aracı: TÜMOSAN PUSAT
TÜMOSAN mühendisleri tarafından yüzde 100 yerli olarak tasarlanıp üretilen TÜMOSAN PUSAT, milli motor, şanzıman, güç aktarma, süspansiyon ve elektronik sistemleri IDEF fuarında 8 numaralı HALL'de yerini aldı. PUSAT'ın tanıtım videosu TÜMOSAN'ın kendi youtube kanalında yayınlandı.

Nuri Albayrak: PUSAT yüzde 100 yerli üretildi
OYNAT05:08
Nuri Albayrak: PUSAT yüzde 100 yerli üretildi
Savunma Sanayi Fuarı'nda, TÜMOSAN mühendisleri tarafından yüzde 100 yerli olarak tasarlanıp üretilen PUSAT'ın içinden yaptığımız canlı yayında Albayrak Grubu Yönetim Kurulu üyesi Nuri Albayrak üretim sürecini ve savunma yatırımlarını değerlendirdi.

Gövde gösterisi
GÜNDEM
Gövde gösterisi

e-devlet'ten yeni uygulama: e-taşınma
Ekonomi

e-devlet'ten yeni uygulama: e-taşınma

Soy ağacı, miras ve şehit sorgulama uygulamalarıyla dikkatleri çeken e-devlet bu kez yeni bir uygulamaya daha imza atıyor. e-devlet üzerinden taşınma işlemleri de kolaylıkla halledilebilecek. e-taşınma denilebilecek uygulamayla muhtara, kaymakamlığa gitmeden tek bir tık ile adresinizi, elektrik, su aboneliklerinizi yeni adresinize taşıyabileceksiniz. e-taşınma nedir? İşte e-devlet'in yeni uygulaması e-taşınma...
Akdeniz'den vuracaktık
Dünya

Akdeniz'den vuracaktık

Zeytin Dalı Harekatı sürerken Doğu Akdeniz’deki savaş gemilerinin Afrin’de teröristleri vurmak için emir beklediği ortaya çıktı. 140 kilometre menzilli Harpoon füzeleri Afrin’e kilitlendi. Havada SİHA ve F-16’lar, karada Mehmetçik ve ÖSO 58. günde büyük bir zafer kazanınca donanmaya gerek kalmadı.
Gheorghe Hagi Viitorul'dan kesin olarak ayrılıyor
Spor

Gheorghe Hagi Viitorul'dan kesin olarak ayrılıyor

Gheorghe Hagi, sahibi ve teknik direktörü olduğu Viitorul Constanta kulübünden kesin olarak ayrılıyor. Hagi'nin kulübünü gelecek yıldan itibaren Rumen teknik adam Costel Galca'nın çalıştıracağı iddia edildi.
4 yıl önce 239 kişiyle kaybolan uçak hakkında önemli iddia!
Dünya

4 yıl önce 239 kişiyle kaybolan uçak hakkında önemli iddia!

Avustralyalı makine mühendisi Peter McMahon, 8 Mart 2014'te kaybolan Malezya Havayolları'nın uçağını bulduğunu ileri sürdü. Konuyla alakalı dört Amerikalı uzmanın da Avustralya'ya geldiğini belirten McMahon, uçağın kokpitinde kurşun izleri bulunduğunu ve enkazın bu nedenle dünyanın gözlerinden uzak tutulduğunu da söyledi.
Neden bırakıp kaçtılar?
Gündem

Neden bırakıp kaçtılar?

Zeytin Dalı Harekatı kapsamından geçtiğimiz gün Afrin’in terörist gruplardan arındırılmasının ardından ilçe merkezinde güvenlik güçlerinin geniş çaplı arama-tarama faaliyetleri devam ediyor. İlçe merkezine ilerleyişte çok sayıda tünel ve mühimmat ele geçiren TSK-ÖSO unsurları NATO standartlarında dev mühimmat depoları buldu. Uzmanlara göre, teröristlerin aralarında TOW füzelerinden SUV-23’lere, doçkalardan arazi mayınlarına kadar her türlü mühimmatı bırakıp kaçmalarında farklı dinamikler etkin.