Ekonomi KDV indirimikalıcı olmalı

KDV indirimi kalıcı olmalı

Doğtaş Kelebek Mobilya Yönetim Kurulu Başkanı Davut Doğan, KDV oranının yıl sonuna kadar yüzde 18’den 8’e indirilmesinin sektörü canlandırdığını söyledi. Doğan, “Kalıcı indirim müjdesi bekliyoruz” dedi.

Çağlar Çağatay Yeni Şafak
Davut Doğan
Davut Doğan

Çanakkale Biga'da 1972’de Doğanlar mobilya ile ticarete başlayan Doğtaş Kelebek, Türk mobilya sektörünün en büyük oyuncularından biri oldu. Yenilikçi bir şirket olduklarını dile getiren Doğtaş Kelebek Mobilya Yönetim Kurulu Başkanı Davut Doğan, “2012'de hem yabancı yatırımcı ile ortaklık yaptık hem de Kelebek Mobilya'yı bünyemize kattık. Lova Sleep ise yatak markamız. Avrupa dışında Çin, Türki Cumhuriyetleri, Rusya ve Afrika’yı kendimize hedef bir pazar olarak belirledik ve yeni bayilikler vermeyi planlıyoruz. Bunun yanında elimizdeki mağazaları devrederek oradan gelecek kaynak ile yeni mağazalar açmayı istiyoruz. Hedefimiz, mobilya sektöründe lider olmak” dedi.

TASARRUF TEDBİRLERİNİ HAYATA GEÇİRDİK

2018 yılında ülkenin ekonomik anlamda zor günlerden geçtiğini ve en kısa sürede toparlanacağını umut ettiklerini belirten Doğan, “Şirket olarak tasarruf tedbirlerini hayata geçirdik. Biz, ülkemize güveniyoruz ve yaşanan sıkıntılı süreçleri hep beraber atlatacağız. Enflasyon ile Topyekün Mücadele Seferberliği’ne Doğtaş ve Kelebek markaları ile katıldık” dedi.

15 MİLYAR DOLARLIK İHRACAT POTANSİYELİ

Cari açığa katkı sağlayan mobilya sektöründeki KDV oranının yıl sonuna kadar yüzde 18’den 8’e indirilmesinin sektörde olumlu yankı bulduğunu belirten Davut Doğan, “Önümüzdeki dönem için beklentilerimizi yüksek tutuyoruz. Mağazalarda hareketlenme başladı. Sektör olarak, tekstil sektöründe olduğu gibi KDV oranın kalıcı olmasının müjdesini bekliyoruz” dedi. Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak ile geçtiğimiz günlerde bir araya geldiklerini ve sektörü anlattıklarını belirten Doğan, “Geçtiğimiz yıl mobilya sektörü yüzde 40 büyüme elde etti. Bizde firma olarak yüzde 52 büyüdük. Sektör olarak 160 ülkeye ihracat gerçekleştiriyoruz. İlk 9 ayda 10.4 küçülme yaşandı. Bu küçülmeyi bakanımıza da anlattık. Olumlu bir görüşme gerçekleştirdik. Aynı zamanda 5 temel sorunumuzu da anlattık. Önümüz açılırsa 15 milyar dolar ihracat yapabilecek kapasitemiz var” şeklinde konuştu.

REKLAM
  • Sektörün 11 yılda 7 kat büyüdüğüne ve yeni tarzda ürünlerin hayata geçirildiğine dikkat çeken Doğan, “Trendlere baktığımızda ceviz ve kırık beyaz renkleri ön planda. Ürünlerimizi deri, pirinç ve mermerle süslüyoruz. Yeni bir anlayış ve moda katıyoruz. Önümüzdeki dönemde bu renkler hakim olacak. Mobilyada 4.0 sanayi devrimi ile birlikte bir ekip kurduk. Ar-Ge tasarım merkezimiz var. İnovatif ürünler için çalışıyoruz” dedi.
En güzel Berat Kandili mesajları
Gündem

En güzel Berat Kandili mesajları

En güzel Berat kandili mesajları. 19 Nisan Cuma gecesi Berat Kandili idrak edilecek. İslam alemi için büyük bir öneme sahip mübarek kandillerde Müslümanlar birbirlerine mesaj atarak aralarındaki bağı güçlendiriyor. Biz de sizler için güncel, anlamlı, resimli, kısa, güzel Berat Kandil mesajlarını derledik. Siz de aile fertlerinize, akrabalarınıza, dostlarınıza, sevdiklerinize SMS, Facebook, Instagram ve WhatsApp üzerinden en güzel resimli Berat Kandili kutlama mesajlarını gönderebilirsiniz. İşte en güzel kandil mesajları...
Eski ÖSYM Başkanı Demir'in ifadesi ortaya çıktı
Gündem

Eski ÖSYM Başkanı Demir'in ifadesi ortaya çıktı

ÖSYM’ye yönelik FETÖ soruşturması kapsamında gözaltına alındıktan sonra ev hapsi şartıyla serbest bırakılan eski ÖSYM Başkanı Ali Demir’in ifadesi ortaya çıktı. FETÖ üyesi olmadığını belirten Demir, kendi döneminde soru sızdırıldığı iddiasını da reddederek, "Hiçbir sınavın sorusu sızdırılmamıştır. En üst düzeyde önlemleri bir başkan olarak aldım. Bu sınav sorularının sızdırıldığına dair de somut bir delil mevcut değildir" dedi.
İmamoğlu'nun antrikot tiyatrosu: Beylikdüzü'nden getirdiği çaycısını oynattı
Gündem

İmamoğlu'nun antrikot tiyatrosu: Beylikdüzü'nden getirdiği çaycısını oynattı

İBB'de dün göreve başlayan Ekrem İmamoğlu'nun, medyaya yansıyan 'antrikot' videosunun kurgu olduğu ortaya çıktı. İmamoğlu'nun yemek menüsünü sorduğu yerin yemekhane değil İBB Özel Kalem Müdürlüğü'ne ait çay ocağı olduğu öğrenildi. İBB eski Başkanı Uysal'ın ekibi videoya karşı "İBB Yemekhanesi’nde tüm personele aynı yemek çıkmaktadır. Bugüne kadar Başkan da bu yemekten yemiştir" açıklaması yaptı.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.