Ekonomi Banka ve kredi kartlarına ilişkin önemli taksit düzenlemesi

Banka kartları ve kredi kartlarına ilişkin önemli taksit düzenlemesi

Banka ve kredi kartlarına ilişkin önemli taksit düzenlemesi

Banka kartları ve kredi kartlarına yönelik önemli bir düzenlemeye gidildi. Resmi Gazete'de yayımlanan karara göre; kredi kartları ile gerçekleştirilecek mal ve hizmet alımları ile nakit çekimlerinde taksitlendirme süreleri Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığı, Hazine ve Maliye Bakanlığı ile Ticaret Bakanlığı'nın görüşü alınarak belirlenecek.

Haber Merkezi Yeni Şafak
Banka ve kredi kartı taksitlerini üç kurumun görüşü alınarak belirlenecek.
Banka ve kredi kartı taksitlerini üç kurumun görüşü alınarak belirlenecek.

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu'nun konu ile ilgili kararı Resmi Gazete'de yayımlandı.

Buna göre, 10/3/2007 tarihli ve 26458 sayılı Resmî Gazete'de yayımlanan Banka Kartları ve Kredi Kartları Hakkında Yönetmeliğin 26'ncı maddesinin yedinci fıkrası aşağıdaki şekilde değiştirilmiş ve aynı maddenin sekizinci fıkrası yürürlükten kaldırılmıştır.

Taksit sürelerini Cumhurbaşkanlığı ve iki bakanlık belirleyecek

"(7) Mal veya hizmet alımı sonrası belli bir ücret karşılığı borcun taksitlendirilmesi veya ödemenin ertelendiği dönemler de dâhil olmak üzere, kredi kartları ile gerçekleştirilecek mal ve hizmet alımları ile nakit çekimlerinde taksitlendirme süreleri Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığı, Hazine ve Maliye Bakanlığı ile Ticaret Bakanlığı'nın görüşü alınarak Kurulca belirlenir"

20 milyarlık
kredi paketi
EKONOMİ
20 milyarlık kredi paketi

Kenevire iade-i itibar
EKONOMİ
Kenevire iade-i itibar

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.