Ekonomi Liderlik hedefiyle20 mağaza daha

Liderlik hedefiyle 20 mağaza daha

Türkiye’de pazar liderliğini hedefleyen MediaMarkt, bu yıl 95 milyon liralık yatırımla yurt genelinde 20’yi aşkın mağaza daha açacak.

Haber Merkezi Yeni Şafak
MediaMarkt, bu yıl 95 milyon liralık yatırım yaptı.
MediaMarkt, bu yıl 95 milyon liralık yatırım yaptı.

MediaMarkt Türkiye İcra Kurulu Başkanı Yenal Gökyıldırım, “2018 senesine çok hazırlıklı ve iddialı başladık. Bu sene Türkiye’de 95 milyon liralık yatırımla 20’nin üzerinde mağaza açacağız” dedi. MediaMarkt’ın Türkiye’de yürüttüğü çalışmalar ve gelecek dönem hedefleri Yenal Gökyıldırım’ın katıldığı basın toplantısında paylaşıldı. Elektronik perakende sektöründe, Türkiye’de 2017 yılında 54 milyar liralık pazar büyüklüğüne ulaşıldığını anımsatan Gökyıldırım, grubun global ölçekte Türkiye’ye önem verdiğini söyledi. Gökyıldırım, “Geçtiğimiz yıl 12 ayda 12 yeni mağaza açtık. Önümüzdeki hafta itibarıyla 62’ye ulaşacak mağaza sayımız ve 150 bin metrekare satış alanıyla Türkiye’de şu an metrekarede lider elektronik perakendecisiyiz” dedi.

Yenal Gökyıldırım

TÜRKİYE'DE TUTUNDU

Türkiye’nin devam edeceği büyümesiyle çok daha önemli bir pazar olacağının altını çizen Gökyıldırım, şunları kaydetti: “Türkiye 2020’lere gittiğimizde grubumuz için Avrupa’nın en büyük pazarlarından biri olacak. Türkiye, 2018 yılında 20’nin üzerindeki mağaza yatırımı ile MediaMarkt’ın faaliyet gösterdiği ülkeler arasında çok daha fazla yatırım payı alıyor. Buradaki faaliyetlerimizi büyütmek için de uğraşıyoruz. Geçtiğimiz 30 ay boyunca Türkiye’nin hem en istikrarlı hem de en hızlı büyüyen perakendecisi olmayı başardık. Yine geçtiğimiz 30 ay ciromuzu iki katına çıkardık. Online’da yüzde 30 büyüdük.”

HEDEF LİDERLİK

Hedeflerinin Türkiye'de pazar liderliği olduğunu vurgulayan Gökyıldırım, “2018 ve 2019 yıllarında en çok tercih edilen olmak için, çoklu kanal altyapımızı kurarak, 2020'de açık ara perakende liderliğine kavuşmayı hedefliyoruz” dedi.

REKLAM

Yüksel Proje yakalandı
EKONOMİ
Yüksel Proje yakalandı

Çiftlik Bank’a
kayyum atanacak
GÜNDEM
Çiftlik Bank’a kayyum atanacak

Vergi indirimi iyi niyetli mükellefe
EKONOMİ
Vergi indirimi iyi niyetli mükellefe

/**/

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.