Ekonomi Maaşa enflasyonzammı çağrısı

Maaşa enflasyon zammı çağrısı

Ekonomiden sorumlu Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, özel sektör çalışanlarının maaşlarına enflasyon farkı zammı çağrısında bulundu.

Haber Merkezi Yeni Şafak
​Ekonomiden sorumlu Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek
​Ekonomiden sorumlu Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek

Number1Türk radyo yayınında konuşan Şimşek, "Enflasyon farklarını her zaman verdik, özel sektör de enflasyonu eninde sonunda uyarlamak zorunda" dedi.

ÖZELDE MAAŞLAR KAMUNUN GERİSİNDE

Enflasyon karşısında hiçbir kesimin ezilmemesi gerektiğini söyleyen Şimşek, "AK Parti hiçbir kesimi enflasyona ezdirmemiştir, enflasyon farklarını her zaman verdik, özel sektör de enflasyonu eninde sonunda uyarlamak zorunda" diye konuştu. Son dönemde kamu personeli maaşları enflasyon farkı ödemeleri ve gösterge düzeltmeleriyle yükselirken özel sektör maaşları geride kaldı. Seçim kararına piyasaların olumlu tepki verdiğini de vurgulayan Şimşek, şöyle devam etti: “Ağustosta takvim tarihi veren rating kuruluşu kararı ile ortalığı karıştırdı, zamanlaması manidardır. Seçim ile belirsizlik kalkacaktır. Devam eden bazı sorunlar var, sorunsuz ülke yok; cari açık ve enflasyona odaklanıp aşağı indireceğiz."

/**/

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.