Ekonomi Mağazalarıngiyinme kabini cepe taşındı

Mağazaların giyinme kabini 'cep'e taşındı

Girişimci Ercan Aydın, her şeyin aplikasyonlarla (App) çözüldüğü uygulama dünyasına yeni bir ürünle giriyor. 14 Şubat Sevgililer Günü’nde yayına başlayacak olan Hadidene uygulaması birçok müşterinin giyip çıkarmaktan hiç hoşlanmadığı mağaza sektörüne pratik bir çözüm olarak sunuldu.

Haber Merkezi Yeni Şafak
Hadidene, giyim sektörüne büyük bir yenilik katmaya hazırlanıyor.
Hadidene, giyim sektörüne büyük bir yenilik katmaya hazırlanıyor.

Dünyada ilk defa Türkler tarafından tasarlanan bu uygulama, tasarımcıları tarafından “Sanal giyinme kabini” olarak tanımlanıyor.

Bu uygulamayla evinizin salonunda istediğiniz kıyafeti tamamen cep telefonunuzda ve tamamen kendi vücut ölçülerinizde giyip çıkarabiliyor, istediğiniz kıyafeti mağazaya gitmeden deneyebiliyorsunuz.

Hadidene’yi telefonuna indiren kullanıcı, boy, beden gibi özelliklerini kaydederek denemeye başlayabiliyor. Uygulama Online alışverişte kullanıcının kabusu “Bana Olmaz” sıkıntısını çözerken, satıcının da en büyük maliyet kalemi olan “iade” sorunun en aza indiriyor.

Hadidene yazılımı firmalar online sistemine entegre ederek de kullanıcının hangi beden almasını gerektiğini netleştiriyor.

Tamamen orijinal bir yazılıma sahip “Hadidene” uygulamasının fikri yapımcı Ercan Aydın tarafından 3 yıl önce ortaya çıktı… Ercan Aydın bu fikrini hayata geçirebilmek için “AR–GE” çalışmaları sonucunda Boğaziçi mezunu iki yazılım mühendisi Bora Güneş Doğan ve Hüseyin Cambaz çalışmaya başladı. Sonra ekibe katılan iki mühendis Bedri Kır ve Hüseyin Ender Doğan ile birlikte 2.5 yıllık çalışma sonrası Hadidene yayınlanabilir hale geldi.

Uygulama programcıları şimdiden bir çok marka kıyafeti uygulamayı entegre etmek için çalışmaları yürütüyor. Hadidene.com çeşitliliği arttırmak adına başvurular değerlendirilirken 14 şubata gün sayarken hedeflerinin online kıyafet satışı yapan birçok firmaya hizmet vermek hedefleri olduğunu belirtiler.

REKLAM

“Hadidene” salt bir “alışveriş” uygulaması değil kullanıcılar denedikleri kıyafeti satın alırken hangi beden alması gerektiğini öneren Hadidene algoritması aynı zamanda isteyen kullanıcıya kıyafetlerle selfie moduyla çekecekleri fotoğrafları paylaşıp eğlenme imkanı sunuyor.

Ünlü giyim devi de konkordato başvurusunda bulundu
EKONOMİ
Ünlü giyim devi de konkordato başvurusunda bulundu

AB'den MasterCard'a 570 milyon avro para cezası
EKONOMİ
AB'den MasterCard'a 570 milyon avro para cezası

Türk balı 48 ülkede ağızları tatlandırdı
EKONOMİ
Türk balı 48 ülkede ağızları tatlandırdı
/**/

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.