Ekonomi MEF Üniversitesi Rektörü Şahin Londrada Flipped Learningi anlattı

MEF Üniversitesi Rektörü Şahin Londra'da Flipped Learning'i anlattı

“London Tech Week” Kapsamında Gerçekleşen “Future Edtech”te MEF Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muhammed Şahin Davetli Konuşmacı Olarak ‘‘Flipped Learning’’i Anlattı.

iLAN Yeni Şafak
MEF Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muhammed Şahin Flipped Learning'i anlattı.
MEF Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muhammed Şahin Flipped Learning'i anlattı.

Dünya yükseköğretiminin seçkin üniversitelerinin katıldığı, London Tech Week kapsamında 11-12 Haziran tarihlerinde gerçekleşen Future Edtech’te MEF Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muhammed ŞAHİN davetli ana konuşmacılardan biri olarak ‘‘Flipped Learning, Uyarlanabilir ve Dijital Öğrenme ile Yükseköğretimde Değişim Nasıl Olur? MEF Üniversitesi Örneği’’ başlıklı sunumu yaptı.

Londra’da düzenlenen ve dünyanın dört bir yanından yüzlerce üst düzey üniversite ve özel sektör yöneticilerinin katıldığı konferansta MEF Üniversitesi katılımcıların ilgisini çekti.

MEF Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muhammed Şahin Flipped Learning'i anlattı.
  • MEF Üniversitesi 11-12 Haziran 2018 tarihlerinde Londra’da düzenlenen Future Edtech’te Türkiye’den katılan tek üniversite olarak büyük ilgi uyandırdı. Flipped Learning eğitim sistemini tüm programlarında uygulayan dünyadaki ilk üniversite olan MEF Üniversitesi, sunumunda Y ve Z kuşağı için yenilenmesi gereken eğitim sistemini ve bu eğitim sisteminin nasıl kurulabileceği ile ilgili deneyimlerini paylaştı. İlgi ile dinlenen sunuma dünyanın farklı yerlerinden prestijli üniversitelerden liderler katıldı.

MEF Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muhammed ŞAHİN, sunumda Flipped Learning eğitim sistemini, bu sistemin nasıl kurulduğunu, öğrenci, akademisyen paylaşımlarını, sistemin kısa zamanda getirdiği başarıları ve gelecekte yükseköğretimde yaratacağı dönüşümü anlattı. Ayrıca, flipped learning ile birlikte uyarlanabilir eğitim platformları kullanarak aktif öğrenmenin MEF Üniversitesi’nde nasıl yapıldığını aktardı. Prof. Dr. ŞAHİN, MEF Üniversitesi’nin inovatif bir oluşumla kurulduğunu ve bugün Future Edtech 2018’de konuşulan birçok konunun MEF Üniversitesi’nde kurulduğundan beri uygulandığına dikkat çekti. ŞAHİN ‘‘Future EdTec 2018”de Eğitimde Dijital Değişim, Kurumsal Performansın Verinin Anlamlı Kullanımı ile Dönüştürülmesi, 21. Yüzyıl Üniversitesi'nde Hareketlilik, Gelecekteki Edtech İş İnkübatörü, 21. Yüzyıl’ın Yeteneklerini Teknoloji ile Destekleme, Yükseköğretimde Teknolojinin Yeniden Düşünülmesi, Yükseköğretimdeki Yeni Öğretim ve Öğrenim Modelleri konuşuldu. MEF Üniversitesi’nin sunumunun gördüğü ilgi de aslında bu konuşulan konuların bir sonucu.’’ dedi. ŞAHİN sözlerine şöyle devam etti: ‘‘Yükseköğretim bugüne kadarki en dinamik değişim dönemini yaşıyor. Bugün, yükseköğretimdeki kurumların iş ihtiyaçları ve temel stratejik hedefleri teknolojik gelişimlere paralel olarak yapılmak zorunda." dedi.

REKLAM

Future Edtech’te MEF Üniversitesi’ni Rektör Prof. Dr. Muhammed ŞAHİN ile birlikte temsil eden ve konferans kapsamında düzenlenen özel toplantılara davet edilen ‘‘Öğrenimde ve Öğretimde Mükemmeliyet Merkezi Direktörü Dr. Caroline Fell Kurban ise, MEF Üniversitesi’nin yenilikçi eğitim sistemine duyulan ilgiye dikkat çekerek "MEF artık dünyada Flipped Learning ile başardıklarıyla global olarak bir liderlik yürütüyor. Türkiye’ye değil dünya için örnek bir gelişimin başlangıcını başarmışız." dedi.

Londra’nın en büyük kitle kaynaklı teknoloji geri dönüşü festivali olarak kabul edilen Londra Techweek’te bir hafta boyunca farklı lokasyonlarda zirveler, konferanslar, sergiler yapılıyor. Birçok farklı sektörde uluslararası teknoloji öncülerini ve meraklılarını birleştiren etkinliğin eğitim sektörü için yapılan ayağını Future EdTech oluşturuyor. Düzenlenen paneller, yuvarlak masa toplantıları ve resepsiyonlar ile yükseköğretimdeki teknolojik gelişmeler hakkında genel paneller ve konu bazlı sunumlarla tüm yükseköğretime katkı hedeflendi.

FED faiz kararını açıkladı

FED faiz kararını açıkladı

Faizde değişiklik yapılmadı, dolar düşüşe geçti.
Erbakanın karşısındaydılarİmamoğlunun arkasındalar

Erbakan'ın karşısındaydılar
İmamoğlu'nun arkasındalar

​28 Şubat'ın mimarları CHP'nin adayıyla dirsek temasında.
Ahmet Kaya için gereğini yaparız

Ahmet Kaya için gereğini yaparız

​Cumhurbaşkanı Erdoğan, katıldığı radyo programında açıkladı.
Mursi'yi<br>kim öldürdü?

Mursi'yi
kim öldürdü?

GZT'de yayınlanan Çok Net, tarihe geçecek bir konuyu ele aldı.
Euro 2016'yı<br>elimizden almışlar!

Euro 2016'yı
elimizden almışlar!

Avrupa Şampiyonası Türkiye'den nasıl alındı?
Tarih belli oldu

Tarih belli oldu

Yeni askerlik sisteminde yeni gelişme.
Bir acı haber daha

Bir acı haber daha

Trabzon'daki selde hayatını kaybeden sayısı 7'ye yükseldi.
PKK sığınağında bulundu

PKK sığınağında bulundu

​Milli Savunma Bakanlığı, bu fotoğraflarla duyurdu.
1453'te zulüm değil<br>gönül fethi başladı

1453'te zulüm değil
gönül fethi başladı

​Cumhurbaşkanı Erdoğan, Sancaktepe'de konuştu.
Oteldeki görüşmeden<br>CHP de habersiz

Oteldeki görüşmeden
CHP de habersiz

CHP'nin adayı ile moderatörün gizli görüşmenin detayları.
Tunceli'de operasyon

Tunceli'de operasyon

Hava destekli operasyonda 3 terörist öldürüldü.
Kuvvetle destekliyoruz

Kuvvetle destekliyoruz

BM'nin Kaşıkçı raporuna Türkiye'den ilk yorum.
İstenen zam<br>oranı belli oldu

İstenen zam
oranı belli oldu

​200 bin kamu işçisini yakından ilgilendiriyor.
Yeşil sahada<br>FETÖ izleri

Yeşil sahada
FETÖ izleri

​Örgütün futbolcular ve hakemler üzerindeki etkisi sürüyor mu?

BM'nin Cemal Kaşıkçı cinayeti raporu açıklandı.
Uluslararası<br>sularda ele geçirildi

Uluslararası
sularda ele geçirildi

Narkotik ekipleri, Cezayir açıklarında operasyon düzenledi.
46 dakika görüşmüşler

46 dakika görüşmüşler

​İmamoğlu ve Küçükkaya'nın otel buluşmasının detayları.
Meteorolojiden 59 ile yağış uyarısı
Gündem

Meteorolojiden 59 ile yağış uyarısı

Meteorolojinin son hava durumu tahminlerine göre, Marmara’nın doğusu, Ege, Akdeniz, İç Anadolu, Karadeniz, Doğu Anadolu'nun kuzeyi, Balıkesir çevreleri ile İstanbul’un Anadolu Yakası'nın sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, Güney ve İç Ege, Batı Akdeniz’in iç kesimleri, İç Anadolu, Orta Karadeniz’in iç kesimleri, Doğu Karadeniz kıyıları, Samsun'un doğusu, Adana, Osmaniye, Bilecik, Bolu, Düzce, Karabük, Ordu, Artvin ve Gümüşhane çevreleri ile Sakarya’nın güney, Mersin'in kuzey kesimlerinde kuvvetli olması bekleniyor.
Yine sahnedeler: Erbakan'ın karşısındaydılar İmamoğlu'nun arkasındalar
Gündem

Yine sahnedeler: Erbakan'ın karşısındaydılar İmamoğlu'nun arkasındalar

İstanbul'daki seçimler için geri sayım sürerken CHP-HDP ve İyi Parti'nin ortak adayı Ekrem İmamoğlu'nun ABD'nin en önemli 'etki' kuruluşlarından biri olan Washington Yakın Doğu Politikaları Enstitüsü (WINEP) bağlantısı soru işaretlerine neden oldu. WINEP ile organik bağı olan isimlerin daha önce Türkiye'ye çok büyük zararlar veren adımların mimarı olması 'CHP adayını uluslararası arenada kimler destekliyor?' sorusunu beraberinde getirdi. Hatırlanacağı üzere Necmettin Erbakan, REFAH-YOL hükümetini iktidardan düşürenin WINEP ve Alan Makovsky olduğunu açıklayarak, 28 Şubat döneminin asıl mimarlarının da bu yapı olduğunu açıklamıştı. Erbakan'ı iktidardan eden Henri Barkey, Alan Makovsky gibi isimlerin yanı sıra Soner Çağaptay, Yurter Özcan, Faruk Loğoğlu gibi 'Arı Hareketi'nin önemli simaları bugün gelinen noktada İmamoğlu'nun arkasında yer alıyor.
Gazeteci Atilla: FETÖ kötü bir sürpriz peşinde
Gündem

Gazeteci Atilla: FETÖ kötü bir sürpriz peşinde

FETÖ'nün 15 Temmuz'daki hain darbe girişiminin ardından neredeyse 3 yıl, 17-25 Aralık’ın üzerinden ise yaklaşık 6 yıl geçti. Aradan geçen bunca süreye rağmen halen güne FETÖ operasyonlarıyla uyanıyor, son derece kritik kurumlardan çıkmaya devam eden örgüt mensuplarının gözaltına alınma haberlerini izliyoruz. Yaptığı haberlerle bu sürece damga vuran gazeteci Toygun Atilla, işi bir adım daha öteye taşıdı ve 'FETÖ ile mücadelenin tarihe not düşülmüş en önemli eserlerinden birini' kaleme aldı. Atilla ile kısa sürede 4. baskısı yapılan kitabını konuştuk. FETÖ ile mücadeledeki garabetlerden örgütün yeniden 'darbe girişimi' ihtimaline, FETÖ'nün halen en güçlü olduğu kurumdan, MİT'teki FETÖ'cülerin şuan hangi görevlerde bulunduğuna kadar birbirinden farklı konuları konuştuk…

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.