Ekonomi Mercedese hizmet ödülü

Mercedes’e hizmet ödülü

Mercedes-Benz Türk TİM’in bu yıl üçüncüsü açıklanan Türkiye’nin 500 Büyük Hizmet İhracatçısı sıralamasında, 80 milyon dolarlık hizmet ihracatı ile Mimari, Mühendislik ve Teknik Kategorisi’nde ilk 3 şirketten biri seçildi.

Haber Merkezi Yeni Şafak
Mercedes-Benz Türk, TİM’in listesindeki en büyük 3 şirketten biri oldu.
Mercedes-Benz Türk, TİM’in listesindeki en büyük 3 şirketten biri oldu.

Mercedes-Benz Türk, bu yıl üçüncüsü açıklanan Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Türkiye’nin 500 Büyük Hizmet İhracatçısı sıralamasında Mimari, Mühendislik ve Teknik Kategorisi’nde en büyük 3 şirketten biri seçildi.

Aksaray Kamyon Fabrikası ile Hoşdere Otobüs Fabrikası’nda yer alan iki Ar-Ge Merkezi ve yine Hoşdere’de yer alan Daimler’in Küresel IT Çözümleri Merkezi’nde yürüttüğü hizmet çalışmaları kapsamında, yaklaşık 80 milyon dolarlık ihracat gerçekleştiren Mercedes-Benz Türk, TİM’in listesindeki en büyük 3 şirketten biri oldu.

KATMA DEĞER SAĞLIYORUZ

  • Türkiye İhracatçılar Meclisi’nin düzenlediği ödül törenine katılan Mercedes-Benz Türk İcra Kurulu Başkanı Süer Sülün konuyla ilgili olarak, “Türkiye’nin toplam hizmet ihracatının yaklaşık 80 milyon dolarlık kısmını Mercedes-Benz Türk olarak biz gerçekleştirdik. Türkiye’deki yarım asrı aşkın tarihimiz süresince yalnızca istihdamımız, üretimimiz ve ihracatımızla değil Ar-Ge ve bilişim alanlarına yaptığımız yatırımlarımızla da ülkemize katma değer sağladığımız için gururluyuz.

Bugün Mercedes-Benz Türk olarak ürettiğimiz ürünlerimizin ihracatı ile Türkiye’deki lider konumumuza ek olarak hizmet ihracatında da lider konuma yükselmiş olmak büyük bir gurur kaynağı” dedi. Mercedes-Benz Türk’ün sahip olduğu Hoşdere Otobüs Fabrikası, Daimler’in Global IT Hizmetleri

Merkezi ve Aksaray Kamyon Ar-Ge Merkezi ile sağladığı hizmetlerle Daimler global ağında özel bir statüye sahip.

2. el araçta
dosta öncelik
EKONOMİ
2. el araçta dosta öncelik

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.