Ekonomi Öğrenciler sigortafonu yönetecek

Öğrenciler sigorta fonu yönetecek

Vakıf Emeklilik, Kurumsal Sosyal Sorumluluk projeleri kapsamında bu yıl sigorta laboratuvarı öğrencilerinin sektörde tecrübe kazanması ve finansal okuryazarlık oranını arttırmak amacıyla 30 Nisan 2019 tarihine kadar her ay “Sigorta Laboratuvarı Sanal Fon Yönetimi Yarışması” gerçekleştirecek.

Haber Merkezi Yeni Şafak
Yarışma, 1 Kasım 2018 ve 30 Nisan 2019 tarihleri arasında gerçekleştirilecek.
Yarışma, 1 Kasım 2018 ve 30 Nisan 2019 tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

Vakıf Emeklilik, 2016 yılında sigorta laboratuvarı açtığı okullardaki öğrencilerin hem sektörle ilgili kendilerini geliştirmelerini sağlamak hem de finansal okuryazarlık oranını artırmak amacıyla “Sigorta Laboratuvarı Sanal Fon Yönetimi Yarışması” düzenliyor. Yarışma, 1 Kasım 2018 ve 30 Nisan 2019 tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

TECRÜBE KAZANDIRACAK

Vakıf Emeklilik Genel Müdürü Özgür Obalı, Sigorta Laboratuvarlarının sigortacılıkta kariyer yapmak isteyen gençlere şimdiden önemli bir iş tecrübesi kazandırdığını belirterek, “Öğrencilerimiz yarışma ile de işin uygulama alanında tecrübe kazanacak, kendilerini geliştirebilecekler. Genç yaşta kazandıkları bu tecrübe sayesinde de ileride çalışmak istedikleri şirketlerin ilk tercihleri arasında yer alabilecekler” diye konuştu.

MİLLİ EĞİTİMLE ORTAK ÇALIŞILACAK

Vakıf Emeklilik, İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün yönlendirmesi ile Şişli Ahi Evran Meslek Lisesi ve Kadıköy Göztepe Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde, Vakıf Emeklilik ismiyle iki Sigorta Laboratuvarı oluşturmuştu. Açılan sigorta laboratuvarlarında eğitim gören öğrencilere eğitim-öğretim yılı süresince çeşitli konularda eğitim ve seminerler düzenleyen Vakıf Emeklilik proje kapsamında sigorta sahasında eğitim gören öğrencileri sektöre hazırlamak için sanal fon yönetimi yarışmasını düzenliyor. Bu proje kapsamında her iki okulun öğrencileri www.sigortalab.besasistan.com adresinden yarışmaya katılacaklar. Yarışmaya katılan öğrenciler, Vakıf Emeklilik fonları ile istedikleri gibi sanal portföy oluşturabilecek ve fon performanslarını takip edebilecekler.

Vakıf Emeklilik Sigorta Laboratuvarı Fon Yarışması

EN ÇOK GETİRİYE HEDİYE YAĞACAK

  • Platform üzerinde yarışmada performans gösteren katılımcıların kazançlarını ve sıralamalarını gösteren analiz ekranları yer alacak. Her ayın sonunda o ayın en iyi fon performansını yakalayan öğrenciye 100 TL’lik hediye çeki verilecek. Tüm yarışma süresince en iyi fon getirisini sağlayan ilk üç öğrenciye de bilgisayar, tablet ve 500 TL’lik hediye çeki verilecek.

Ortalama %5,7 büyüdük
EKONOMİ
Ortalama %5,7 büyüdük

KOBİ’ye alacak sigortası geldi
EKONOMİ
KOBİ’ye alacak sigortası geldi

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.