Ekonomi Anlaşma çıkmadı OPEC grubu yeniden toplanacak

OPEC grubu bugün yeniden toplanacak​

Anlaşma çıkmadı OPEC grubu yeniden toplanacak

OPEC grubu, Pazartesi günü yaptığı toplantıda Şubat ayı petrol üretim düzeyi konusunda anlaşma sağlanamadığı için bugün 17:30'da yeniden toplanacak.

Haber Merkezi DHA
Foto/arşiv
Foto/arşiv

Pazartesi günü düzenlenen toplantıda, Suudi Arabistan küresel düzeyde yeniden başlayan ve giderek yayılan tecrit uygulamaları nedeniyle Şubat ayında daha fazla petrol üretilmesine karşı çıkarken, Rusya ise talepteki toparlanmaya işaret ederek daha fazla üretim için çağrı yaptı.

OPEC grubunun önemli bileşenleri Rusya ve Kazakistan Şubat ayında petrol üretiminin artırılmasını önerirken, Irak, Nijerya ve Birleşik Arap Emirlikleri mevcut üretim düzeylerinin korunmasını istediler.

OPEC Genel Sekreteri Muhammed Barkindo, Pazar günü yaptığı bir açıklamada, küresel petrol talebinin 2021 yılında, mevcut "geri vitesten, ileri vitese geçeceğini" vurguladı.

OPEC ve müttefiklerinin oluşturduğu OPEC grubunun, Bakanlar Ortak İzleme Komitesi (Joint Ministerial Monitoring Committee - JMMC) toplantısına hazırlık için toplanan Ortak Teknik Komite (JTC) toplantısında konuşan Barkindo, küresel petrol talebinin 2021 yılında günde ortalama 5.9 milyon varil artışla günde ortalama 95.9 milyon varile yükseleceğini söyledi.

Çin'den bu zamana kadarki en büyük dolar hamlesi
EKONOMİ
Çin'den bu zamana kadarki en büyük dolar hamlesi

Dolar güne nasıl başladı?
EKONOMİ
Dolar güne nasıl başladı?

Abone Ol Google News

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.