Ekonomi ÖYK kararları

ÖYK kararları

Özelleştirme Yüksek Kurulunun (ÖYK) bazı taşınmazlara ilişkin kararları Resmi Gazete'de yayımlandı.

Haber Merkezi AA
Özelleştirme Yüksek Kurulunun taşınmazlara ilişkin kararları Resmi Gazete'de yayımlandı.
Özelleştirme Yüksek Kurulunun taşınmazlara ilişkin kararları Resmi Gazete'de yayımlandı.
ÖYK, Ankara Yenimahalle Akköprü ile Varlık'taki parsellere ilişkin uygulama imar planı değişikliğinin Danıştay 6. Dairesinin kararıyla iptal edilmesi nedeniyle Özelleştirme İdaresi Başkanlığınca söz konusu parsellere yönelik "ticaret alanı, park alanı ve yol" kararlarını getiren Başkent Ankara Nazım İmar Planı Değişikliği'ni onayladı.

Kurul, özelleştirme kapsam ve programında bulunan TTA Gayrimenkul AŞ'ye ait Şanlıurfa Karaköprü'deki toplam 29 bin 300 metrekare yüzölçümlü parsele "konut alanı, park, yol ve trafo alanı" kullanım kararı getirilmesine ilişkin imar planlarını onaylarken, Ankara Nallıhan'daki enerji üretim ve rezerv alanlarında Elektrik Üretim AŞ ve Maliye Hazinesine ait taşınmazlar ile devletin hüküm ve tasarrufu altındaki alanların özelleştirme kapsam ve programına alınarak bunun İşletme Hakkının Devri yöntemiyle gerçekleştirilmesine karar verdi.

TTA Gayrimenkul AŞ adına kayıtlı Van Merkez'deki parselde 5 bin 700 metrekare yüzölçümlü taşınmaz, 1 milyon 510 bin lira bedelle en yüksek teklifi veren Ahmet Uçak'a, Erzincan Merkez'deki 555 metrekare yüzölçümlü taşınmazın Ankara Doğal Elektrik Üretim ve Ticaret AŞ (ADÜAŞ) tarafından satış yöntemiyle özelleştirilmesi için yapılan ihalede 381 bin lira ile en yüksek teklifi veren Oğuz Şimşek'e, Aydın Kuyucak'taki 445 metrekare yüzölçümlü taşınmazın ihalesinde 39 bin lira bedelle en yüksek teklifi veren Mustafa Güç'e, Nevşehir Avanos'taki 480 metrekare yüzölçümlü arsa üzerindeki taşınmazın ise 20 bin lira bedelle en yüksek teklifi veren Fuat Aydın'a satılması kararı alındı.

Abone Ol Google News

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.