EkonomiÖzel sağlıkta da tekafül modeline ilgi yüksek

Özel sağlıkta da tekafül modeline ilgi yüksek

Katılım Emeklilik Genel Müdürü Ayhan Sincek, sağlık sigortasında katılım modeline ilginin yüksek olduğuna dikkat çekti. Tüm SGK’lıların tekafül modeliyle tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırabileceğine de dikkat çeken Sincek, “Hedef 80 milyonun sağlıkta tam koruma altında olması” dedi.

Haber MerkeziYeni Şafak
​Katılım Emeklilik Genel Müdürü Ayhan Sincek
​Katılım Emeklilik Genel Müdürü Ayhan Sincek

Katılım Emeklilik Genel Müdürü Ayhan Sincek, sağlıkta geliştirdikleri ürünlerle sağlık sigortasında da tekafül modeli olabileceğini gösterdiklerini ifade etti. Tüm SGK’lıların katılım sigortacılığı modeliyle sağlıklarını güvence altına alabileceğine dikkat çeken Sincek, “Tamamen katılım prensiplerine uygun bir ürün olan ‘Tam Katılım Sağlık Sigortası’nı 7/24 Acil Sağlık Sigortası, Seyahat Sağlık Sigortası ve Misafirim Güvende (Yabancı) Sağlık Sigortası ile devam ettireceğiz. 2019’a kadar en az on bir bin kişiyi sağlık sigortası şemsiyemiz altına almayı hedefliyoruz. Uzun vadeli hedefimiz ise pazarı büyütmek, tüm sektör bazında konuşmak gerekirse tüm SGK’lıların bu ürünlerden yararlanarak istedikleri SGK anlaşmalı özel hastanede hiçbir fark ödemeden muayene olması ve sağlık işlemlerini yaptırabilmeleri. Hedef 80 milyonun sağlıkta tam koruma altında olması” şeklinde konuştu.

Ayhan Sincek, Tam Katılım Sağlık Sigortası’nın kapsamıyla ilgili şu bilgileri verdi: “Tam Katılım Sağlık Sigortası, acil sağlık giderleri, küçük müdahaleler, cerrahi veya dahili yatış, yoğun bakım, kemoterapi, radyoterapi, diyaliz, koroner anjiyografi, doktor muayene, laboratuar hizmetleri, görüntüleme ve ileri tanı yöntemlerini yüzde yüz ücretsiz karşılıyor. Ani gelişen hastalık, kaza, yaralanma benzeri durumlarda ücretsiz kara ambulansı sağlıyor. Ayrıca tek kişilik özel oda, yemek ve bir adet refakatçi giderleri teminattan karşılanıyor.”

PRİMLERİ VERGİDEN DÜŞMEK MÜMKÜN

Sunduğu faydalar yanında Tam Katılım Sağlık Sigortası’nın vergi avantajlarına da değinen Ayhan Sincek, sözlerine şöyle devam etti: “Ücretli çalışansanız; kendiniz, eşiniz ve küçük çocuklarınız için ödediğiniz primlerin tamamını, aylık brüt ücretin %15’ini ve brüt asgari ücretin toplam tutarını aşmamak kaydıyla vergi indiriminde kullanabilirsiniz. Serbest meslek sahibiyseniz; kendiniz, eşiniz ve küçük çocuklarınız için ödediğiniz primlerin tamamını yıllık beyan edilen gelirin %15’ini ve brüt asgari ücretin yıllık toplam tutarını aşmamak kaydıyla vergi indiriminde kullanabilirsiniz. Tam Katılım Sağlık Sigortası ile hastalık durumlarında sadece sağlığınıza odaklanabilirsiniz. Oluşacak fark ücreti gibi masraflarınızı düşünmenize gerek yok. Tam Katılım Sağlık Sigortası’ndan faydalanabilmek için Albaraka Türk Katılım Bankası veya Kuveyt Türk Katılım Bankası şubelerine veya yurt genelindeki çok zayıdaki Katılım Emeklilik acentelerinden birine başvurmak yeterli oluyor.”

Taşeronu duyan akrabayı doldurdu
EKONOMİ
Taşeronu duyan akrabayı doldurdu

Türk projeleri vitrine çıktı
EKONOMİ
Türk projeleri vitrine çıktı

Aydın'da hırsızlar polisle çatıştı
Gündem

Aydın'da hırsızlar polisle çatıştı

Aydın’ın Koçarlı ilçesinde dur ihtarına uymayan aracı kovalayan polis ekipleri ile kaçan zanlılar arasında silahlı çatışma çıktı. Çatışmada kullandıkları silahın kurşunun bitmesi üzerine şüpheliler silahı bırakıp dağlık alanda izlerini kaybettirdi.
Oda TV yazarı eski Amiral'den PKK'lılara güzelleme: Onlar da Müslüman
Gündem

Oda TV yazarı eski Amiral'den PKK'lılara güzelleme: Onlar da Müslüman

2008 - 2010 yılları arasında Deniz Harp Okulu Komutanlığı görevi yapan Oda TV Yazarı eski Tuğamiral Türker Ertürk’ün yazdıkları kan dondurdu. Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar’ın "Vatan, millet, din ve bayrak uğruna hayatlarını seve seve feda eden kahraman şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyor, kendilerini minnetle yâd ediyoruz…" ifadesini hazmedemeyen Ertürk, Akar’ın “din uğruna” ifadelerine muhalefet edeyim derken içindeki İslam hazımsızlığını da ortaya çıkardı. Oda TV yazarı eski Tuğamiral Türker Ertürk bununla da kalmadı, “Karşımızda bize direnç gösterenler de toprak bütünlüğümüze tehdit teşkil edenler de Müslüman” diyerek Marksist örgüt PKK'lıları da Müslüman ilan etti.
Luis Figo'nun Twitter hesabı hacklendi
Spor

Luis Figo'nun Twitter hesabı hacklendi

Bir dönem Real Madrid ve Portekiz milli takımında forma giyen ünlü futbolcu Luis Figo'nun Twitter hesabı hacklendi. Ünlü futbolcunun hesabından Afrin paylaşımları yapıldı.
Afrin'de yakalanan YPG'li teröristten Münbiç itirafı
Dünya

Afrin'de yakalanan YPG'li teröristten Münbiç itirafı

TSK tarafından Afrin kırsalında yaralı olarak yakalanan 17 yaşındaki Suriye uyruklu terörist, örgütün küçük yaştaki çocukları nasıl kullandığını ve yapılan hain planları anlattı. Tutuklu A.S.T'nin ifadesinden, "Biz Menbiç'te eğitime devam ederken Zeytin Dalı operasyonu başladı, operasyon başlayınca eğitimi durdurdular, eğitim gören toplamda 80 kişiyi Afrin'de bulunan YPG militanlarına destek olmak maksadıyla gönderdiler" dedi.
Metrobüste herkesi şoke eden yolcu
Gündem

Metrobüste herkesi şoke eden yolcu

Geçtiğimiz günlerde Yenibosna durağından Metrobüse binen bir kadın yolcu giyim tarzı ile herkesi şoke etti. Kadın yolcu son zamanlarda trend olan 'cosplay' olduğu iddia edildi.