Ekonomi Petkim için 2018 dönüşüm yılı

​Petkim'in net karı açıklandı

Petkim için 2018 dönüşüm yılı

Petkim Petrokimya Holding AŞ'nin (Petkim) bu yılın ikinci çeyreğinde elde ettiği net kar, yılın ilk çeyreğine kıyasla yüzde 183 artışla 356 milyon lira oldu.

Haber Merkezi Yeni Şafak
Petkim'den yapılan açıklamaya göre, söz konusu dönemde şirketin net satışı 2,3 milyar lira olarak gerçekleşti.
Petkim'den yapılan açıklamaya göre, söz konusu dönemde şirketin net satışı 2,3 milyar lira olarak gerçekleşti.

Petkim'den yapılan açıklamaya göre, söz konusu dönemde şirketin net satışı 2,3 milyar lira olarak gerçekleşti. Şirketin faiz, amortisman ve vergi öncesi karı ikinci çeyrekte bir önceki çeyreğe kıyasla yüzde 80 artarak 439 milyon lirayı bulurken, net karı da yüzde 183 artışla 126 milyon liradan 356 milyon liraya çıktı.

KAPASİTE ORANI %96 OLDU

Açıklamada değerlendirmelerine yer verilen Petkim Genel Müdürü Anar Mammadov, açıkladıkları finansal tablonun arkasında başarılı operasyonlar, verimli iş ortaklıkları ve teknolojiye yaptıkları yatırımların olduğunu belirtti. 2018'in Petkim için dönüşüm yılı olduğuna işaret eden Mammadov, "Verimlilik odaklı yatırımlara odaklandığımız bu yıla, STAR Rafineri ortaklığı ile başladık. STAR Rafineri'nin yılın dördüncü çeyreğinde faaliyete başlamasıyla ham madde ihtiyacımızın yüzde 100'ünü buradan karşılayacağız." ifadelerini kullandı. Petkim, Türkiye'nin petrokimya ürünü ihtiyacının yüzde 20'sini karşılıyor.

Felaket tellallarına kanmayın
EKONOMİ
Felaket tellallarına kanmayın

Gölcük Tabiat Parkı’na
orman köşkleri yapılıyor
GÜNDEM
Gölcük Tabiat Parkı’na orman köşkleri yapılıyor

Yeni Şafak üniversite Eki Körfez’deki müşteriyle
buluştu
GÜNDEM
Yeni Şafak üniversite Eki Körfez’deki müşteriyle buluştu

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.