Ekonomi PTTde drone dönemi başlıyor

PTT'de drone dönemi başlıyor

PTT Genel Müdürü Kenan Bozgeyik, " Büyüme trendimiz son yıllarda her yıl rekor kırarak gerçekleşiyor. İnşallah drone ile kargo taşımacılığını bu yıl başlatacağız" dedi.

Haber Merkezi Yeni Şafak
PTT Drone
PTT Drone

Yakın gelecek döneme damga vurması beklenen drone, şimdi de PTT’nin yatırım hedefleri arasına girdi. PTT AŞ Genel Müdürü Kenan Bozgeyik, “Büyüme trendimiz son yıllarda her yıl rekor kırarak gerçekleşiyor. PTT’nin büyüme sürecinin bu yıl da başka bir rekorla sonuçlanacağına PTT ailesi olarak inancımız tamdır. İnşallah drone ile kargo taşımacılığını bu yıl başlatmış olacağız” dedi. Hizmeti vatandaşın ayağına ulaştırmayı hedeflediklerini belirten Bozgeyik, “Bunu yaparken de öncelikle mobil araçlarımızı sahaya çıkarttık. Mobil araçlarımızla bir tarafta ulaşamadığımız, erişemediğimiz noktalar varsa oralara gitmeyi hedefliyoruz” diye konuştu.

Kenan Bozgeyik

Ankara’ya 100 Kargomatik

Hizmet kalitesini yükseltme adına yeni bir uygulama başlattıklarını anlatan Bozgeyik, şöyle devam etti: “Kargo hizmetlerimizde, gün içerisinde evde bulunamamadan kaynaklanan sorunları aşabilmek için kendi mühendislerimizle yerli ve milli ‘Kargomatik’lerimizi ürettik. Hükümetimizin İkinci 100 Günlük Eylem Planı projeleri arasında yer alan yerli ve milli Kargomatik makinelerimizden 100 tanesini pilot il olarak Ankara’ya yerleştirdik. Şimdi İzmir ve İstanbul’da da projemizi yaygınlaştırıyoruz. Bu projemizle kargoları günün istenen saatinde, istedikleri noktadan, gönderilen özel şifrelerle alabilmelerine imkan sağladık.”

  • Afrika’ya yatırım hedefi
  • Bozgeyik, PTT'nin ilk defa Dünya Posta Birliğinin İdari Konsey Başkanlığını yürüttüğüne dikkat çekerek, şunları kaydetti: "Cumhurbaşkanımızın gayretiyle 2016'dan itibaren Dünya Posta Birliğinin İdari Konsey Başkanlığını yürütüyoruz. Bütün komisyonlarda, dünya genelinde sektör içerisindeki belirlenen kararlarda etkin rol alıyoruz. Afrika kıtasında e-ticaretin gelişmesi için hazırlanan projede de Türkiye'ye çok önemli roller oluşturmaya gayret ediyoruz. 2019'dan çok umutluyuz. Büyüme trendimiz son yıllarda her yıl rekor kırarak gerçekleşiyor. Drone ile kargo taşımacılığını bu yıl başlatmış olacağız."

Tanzim’e akın var
EKONOMİ
Tanzim’e akın var

Laleli yeni sezona hazır
EKONOMİ
Laleli yeni sezona hazır

Yerelden küresele ihracat hamlesi
EKONOMİ
Yerelden küresele ihracat hamlesi

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.